Pronájem

Pronajali si byt. Hned první večer zažili obrovský šok!

Pronajali si byt. Hned první večer zažili obrovský šok!
Zdroj: Profimedia

Obrovský šok zažil pár, který si přes oblíbenou platformu Airbnb pronajal byt na Tchaj-wanu. Muž si totiž hned první večer všimnul, že v požárním detektoru svítí podivné červené světýlko. A když se podíval zblízka, objevil ukrytou kameru!

Následovala důkladná prohlídka celého bytu. Kamery byly nakonec objeveny dvě - jedna v ložnici a druhá v koupelně. Zhang Zhen s partnerkou pak přivolali policisty.


Ti zjistili, že kamery byly do detektorů prostrčeny skrz strop malou vyvrtanou dírkou. Při přehrání záznamu se na záběrech objevil Zhen, jak se koupe, a s partnerkou, jak se z postele koukají na televizi, píše britský Daily Mail.


Nájemníci pochopitelně majitele bytu, který si pronajali, zažalovali za narušení soukromí a případ tak bude nejspíš mít ještě dohru před soudem.


Související obsah


Airbnb na šokující případ zareagovalo velmi rychle. V pátek se objevilo na čínské sociální síti Weibo prohlášení firmy, podle kterého byl pronajímatel bytu navždy vyškrtnut. Firma také slíbila vrácení peněz, které Zhang Zhen s partnerkou zaplatili.


Společnost dodala, že všichni pronajímatelé musejí uvádět, zda mají u bytu či v bytě kamery nebo jinou záznamovou techniku. Kamera v koupelně nebo v obytných místnostech je ale podle pravidel Airbnb nepřípustná tak jako tak.

ČTĚTE TAKÉ:

PŘÍBĚH LÉTA: Dovolená s úchylem. Je mi v patách!
VAŠE PŘÍBĚHY: Přepadl mě úchyl

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz