Zahraničí

Ohromná drzost šmejdů! Reportéři nachytali falešného lékaře

Zatímco u nás se v poslední době šmejdi často zaměřují na nabídky elektřiny, na Slovensku využívají obav o zdraví a nabízí produkty, které by měly zázračně vyléčit celou řadu nemocí. Zaměřují se často na důchodce a nutí jim produkty za stovky eur.

"Máme tu laser s vlnovou délkou 650 nanometrů. Je to na domácí léčbu. Funguje přes akupunkturní body, přináší úlevu, hned přejde zánět i bolest. Laser stojí okolo 1800 eur a teď to je za 500 eur," uveřejnil rozhovor s operátorkou portál TVNoviny.sk.

Hned jak se provalilo, že se snaží prodat produkt novinářům, operátorka otočila s tím, že jim laser prodat nemůže, že je jen asistentka a vše musí nejdříve vyřešit lékař. Ten ale podle jejích slov nebyl k dispozici.

Na místo dorazila i další klientka, která později prozradila, že skutečně u lékaře byla. Tím má být muž z Maďarska, který ale nefiguruje v seznamu Slovenské lékařské komory, v maďarské nepůsobí už více než 13 let. Důchodkyně si po prohlídce odnesla nakoupené léky.

Související obsah

Jakmile je ale člověk vyškrtnut ze seznamu lékařské komory, nemůže dále vykonávat jakoukoliv lékařskou činnost. Údajný lékař se nakonec vymluvil na to, že neordinuje, ale působí jako živnostník.

Lidé by se v podobných případech, kdy jim někdo nabízí zázračný přípravek na léčení, měli ověřit, zda se skutečně jedná o lékaře.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz