Grilovací speciál

Co letos frčí? Zaválejte před přáteli s radami od barmana!

Vedra stále nepolevují, a proto se hodí pár rad, čím se při takovém letním grilování pěkně osvěžit. O tipy, co letos nejvíc frčí a s čím rozhodně před přáteli zabodujete, se podělil barman Jakub Pulkrábek. I u míchání drinků totiž existuje spousta vychytávek, kterými ušetříte čas i peníze.

K létu vychlazené drinky neodmyslitelně patří. Škála je obrovská, i tady ale platí tisíce lidí, tisíce chutí. "Zatímco dříve se pilo všechno se smetanou a džusy, dneska už to tak trendy není," komentuje posun Pulkrábek. Co ale boduje v posledních letech jsou rozhodně Spritzy. Do popředí se dostává také Gin Tonic, který ovládá letošní sezónu. Není v něm příliš cukru, a proto si můžou lidé drink užít s menšími výčitkami svědomí.


Na přípravu drinků si rozhodně připravte pořádné množství ledu. Bez ledu bude totiž drink chutnat vždycky jinak a nebude to ono. "Jak se říká, eskymák a barman mají společné to, že z ledu staví dům," vtipkuje Pulkrábek a zdůrazňuje, že led je doopravdy hodně důležitý faktor, který se nevyplácí vynechávat.

 

Související obsah


DOMÁCÍ LIMONÁDY

Domácí limonády jsou teď trendy jako nikdy předtím a nechybí na nápojovém lístku snad žádné restaurace nebo baru. Připravit si takovou domácí limonádu ale není vůbec složité a ještě navíc vypadá ve džbánu na stole naprosto skvostně. Podle Pulkrábka se dostávají do obliby rakytník a rebarbora. Rebarborový koláč zná snad každý, ale použít ji i na sirup nebo limonádu už tolik lidí nenapadne. "Přitom je to za pár korun výtečná chuť a samozřejmě čistě přírodní s velkým obsahem vitamínů," vychvaluje si.


Limonádu můžeme připravit v podstatě z jakéhokoliv ovoce. "Nejjednodušší způsob bude vždycky za studena, tam se nejmíň ztratí chuť, což je podle mě důležitý faktor," doporučuje Pulkrábek. Stačí vzít například čerstvé jahody, tyčovým mixérem je rozmixovat a přidat pořádnou dávku cukru. "Cukr je zároveň i konzervant a vytáhne nám trošičku tu chuť," vysvětluje. Důležité je přidat vždy alespoň kapku citronu nebo něčeho kyselejšího. Kyselost vytáhne chuť sladké složky, tedy v tomto případě jahod.

SODOVKA NEBO NEPERLIVÁ VODA


Lepší je místo neperlivé vody použít spíše sodovku. "Celý svět dělá limonádu s CO2, protože podtrhuje a hodně zvýrazňuje chuť. I málo sladká bublinková věc bude výraznější, zatímco bez bublin to bude vždy slabší a mdlejší" radí barman. Velký rozdíl chuti způsobí také teplo a chlad, proto pokud máte limonádu vytaženou z lednice, s ledem nešetřete.


JAKÉ BYLINKY SE HODÍ K JAKÉMU OVOCI

Co se krásně podtrhuje navzájem je rozmarýn s grepem, bezinka s limetkou, jahoda s bazalkou, malina a rozmarýn, pomeranč s tymiánem, meloun s okurkou a nebo máta s citronem. Jakékoliv sladké ovoce se bude hodit k mátě. "K mátě se hodí třeba i bílá čokoláda. Z toho se dají také vyrábět sirupy. Není už tak snadné tenhle sirup vytvořit doma, ale vyzkoušet určitě doporučuju, ta chuť je neskutečná!" dává svůj tip Půlkrábek.


ŽENY VS. MUŽI

Stejně tak jako u jídel ke grilování, i u drinků jsou určité věci oblíbenější více u žen nebo u mužů. K ženám bude rozhodně patřit především ovoce jako maliny, ostružiny nebo borůvky a drinky do sladka nebo sladko-kysela. "Zabodují určitě mandarinky nebo citronová tráva, spíše ty svěžejší věci," radí Pulkrábek. K mužům patří spíše grep, zázvor, rozmarýn a takové více kořeněnější a do hořka laděné drinky.


Striktně daná pravidla, jako tomu je například u vín, u drinků nejsou. Je to spíše na chuti a dostupnosti produktů, které seženete nebo máte k dispozici doma. K bílému masu nebo rybám je ale podle Pulkrábka vhodnější spíše Spritz. Přidat můžete například jahodu s bazalkou. "Lepší je samozřejmě čerstvé ovoce, ale pokud doma není, použít jde i nějaký sirup nebo šťáva. K dochucení drinku to bohatě v domácích podmínkách postačí," uklidňuje barman.

Související obsah

 


Co se týče červeného masa, které upřednostňují více muži, hodí se například Gin Tonic zakápnutý whisky a doplněný čerstvým zázvorem. Gin Tonic se hodí také například k mořským plodům. "Volil bych ale variantu spíše se sirupem nebo Cordialem, což je takový sladko-kyselý sirup," doporučuje Pulkrábek. Ke krevetám by se podle něj hodil jahodový nebo malinový gin.

 


BOULE PRO VĚTŠÍ PARTU

Perfektní boule se dají dělat například z melounu. Stačí vydlabat díru, rozmixovat mixérem nebo metlou, přilít cca půl litru vodky a rozmixovat spolu s ní. "Je důležité to potom nechat chvíli fungovat a po přibližně deseti minutách v ledničce můžeme dolít buď proseccem, jakýmkoliv jiným šumivým vínem, nebo sodovkou," upřesňuje barman. Zaleží, jak moc alkoholický nápoj chcete a jak rychle chcete být v letní náladě.


Do boulí se hodí jakékoliv kompotované ovoce. Skvěle poslouží například ananas, broskve nebo mandarinky. Stačí je dát do skleněné nebo keramické mísy a zalít patřičným množstvím alkoholu. "K ananasu a broskvím se hodí i například Ryzlink. Stačí dolít trochu vodky, aby to bylo alkoholovější a chutná to perfektně," sdílí svůj osobní tip Pulkrábek. Je dobré vždy alkohol naředit sodovkou. Podtrhne to chuť a naředí to nápoj tak, aby byl pitelnější.

Související obsah

 


IDEÁLNÍ POMĚR

Úplně nejideálnější poměr alka a nealka je 1:3 až 1:2. Chlapi pijí i 1:1, ale to už je hodně silné. U drinku míchaného 1:2 cítíte, že pijete alkohol a je to poměrně silné, v případě 1:3 je to taková alkoholová limonáda, alkohol cítíte, ale už ne tak výrazně.


Pokud bychom tedy míchali výše zmíněné boule, na dva litry finálního produktu by Pulkrábek použil přibližně 4 až 5 dcl alkoholu s tím, že druhá složka musí být čistě nealko. "Kdybych to dělal z vína, dal bych tak 75 dcl, 1 dcl a dolil bych ji sodovkou a dosypal kompotovaným ovocem," upřesňuje.

 

NETYPICKÉ KOMBINACE, KTERÉ STOJÍ ZA OZKOUŠENÍ

Ne všechny chutě se k sobě samozřejmě hodí. Jsou ale i netypické kombinace, které člověka vyděsí, chuť ale ve výsledku velmi mile překvapí. Za zkoušku stojí například kombinace červené řepy, banánu a fanty. Stačí dát dvě polévkové lžíce řepy na kostičky, jeden celý banán, rozmixovat a dolít fantou. Jako bonus je drink i pastvou pro oči. Mění totiž barvy a ne nadarmo se mu říká Red Sun. "Na začátku je světlý, ale potom se barvy rozdělují. Vypadá to, jako když vychází slunce při červánkách," popisuje Pulkrábek.

Související obsah


DIETNÍ TIPY

Na figuře záleží v létě snad každému. Super kombinací na letní osvěžení proto může být například rozmixovaný jogurt s oříšky, doplněný šalvějí přeslenitou. "Je to hodně netradiční, ale na léto se to krásně hodí. Myslím si, že každého překvapí, jak taková šalvěj může chutnat, protože se s tím jen tak každý nesetká," říká barman.


Pro více vodové smoothie stačí rozmixovat mražené borůvky nebo ostružiny spolu s troškou vody, přidat pár kapek medu a kdo má doma matchu, přidat i ji. "Je to super, protože to je plné antioxidantů. Je to spíš ve formě ledové tříště, ale skvěle osvěžující. Ke grilování se to také krásně hodí," dodává Pulkrábek.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Grilovací speciál

Důležité Události

Píše se na Deník.cz