Moře

Mořské vlny semlely sourozence, ze tří dětí přežilo jen nejstarší (14)!

Mořské vlny semlely sourozence, ze tří dětí přežilo jen nejstarší (14)!
Zdroj: Profimedia

S obrovskou ztrátou se musí vyrovnávat žena, která si nedaleko polského letoviska Darlowo odběhla na toaletu a jen na chvíli nechala své tři děti bez dozoru. Sourozenci totiž využili její nepřítomnosti k tomu, aby se šli i přes zákaz vykoupat do moře. Smetly je ale vlny, zachránit se podařilo pouze nejstaršího syna (14).

Tragicky skončilo pátrání po třech sourozencích, kteří v úterý zmizeli ve vlnách Baltského moře u polského letoviska Darlowo. Do vody vstoupili ve chvíli, kdy jejich matka odběhla na toaletu s nejmladším (dvouletým) dítětem. V tu dobu ale platil kvůli vysokým vlnám zákaz koupání. Na smrtelné nebezpečí upozorňoval i výstražný červený prapor, informuje portál TVN24.

Poplach spustila matka dětí hned, jak se vrátila na pláž. Když potomky nikde neviděla, okamžitě volala policii. "Okolo 14:30 jsme dostali hlášení, že tři děti vstoupily do moře a už se neobjevily," oznámila policejní mluvčí Agnieszka Łukaszek.

Jednotky po příjezdu na místo objevily tělo čtrnáctiletého chlapce, kterého vlny vyvrhly na betonový vlnolam. Dítě se jim podařilo oživit a skončilo v nemocnici. Jeho sourozence - o rok mladšího chlapce a jedenáctiletou dívku - začal hledat i záchranářský vrtulník.

Související obsah

Pátrání trvalo několik hodin a účastnili se ho hasiči, policisté, záchranáři, námořní vyšetřovací služba i dobrovolníci. Celou situaci ale komplikovaly až příliš vysoké vlny, které bránily v práci zejména potápěčům. Nakonec byla pátrací akce zrušena s tím, že těla dětí není možné s ohledem na mořské podmínky najít.

ČTĚTE TAKÉ:

Někdo se topí? Nepanikařte a jednejte, život zachrání i obyčejná petlahev
Voda volá! Jak u ní neriskovat zdraví nebo dokonce i život?

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz