Honička

Řidič zběsile ujížděl strážníkům, po bouračce mu shořelo auto

Muž za volantem postaršího fiatu se v sobotu pozdě večer na okraji Prahy snažil šílenou jízdou pláchnout hlídce městských policistů. Auto nakonec rozbil o kruhový objezd a shořelo mu, strážníci museli použít zbraně, aby ho zpacifikovali.

Dramatická honička začala před půl jedenáctou v Chlumecké ulici na Černém Mostě, když si hlídka strážníků všimla auta, které vjelo přes zákaz do jednosměrky.

Pustili majáky a sirénu, řidič však místo na brzdu šlápl na plyn a začal ujíždět. “Zběsilá jízda Horními Počernicemi byla ve znamení jednoho dopravního přestupku za druhým a ohrožování ostatních účastníků silničního provozu. Všechny křižovatky projel na červenou,“ popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Daleko za hranice Prahy pirát nedojel. Mezi Šestajovicemi a Zelenčí projel rovně přes kruhový objezd vyznačený bytelným obrubníkem a okrasnými keři. Rozmlácené auto skončilo mimo silnici.

“Při vystupování z vozidla držel v ruce něco, co nebylo možné ve tmě rozeznat. Hlídka proto použila hrozbu namířenou střelnou zbraní, následně také slzotvorný prostředek a pouta,“ uvedla Seifertová.

Drama však nebylo u konce. Auto mělo proraženou nádrž a začalo hořet. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali, z vozidla zbyl ohořelý vrak.

Související obsah

Šoféra si převzali státní policisté a v jejich doprovodu ho záchranáři převezli do nemocnice. Testy na alkohol a drogy údajně odmítl. Ukázalo se, že mu už třikrát zakázali řídit a za volant nesměl sednout až do roku 2021. Navíc už ho měli policisté v jiné souvislosti v hledáčku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz