Turisté

VIDEO: Turisté se koupali nazí v historické kašně! Ministr: "Idioti!"

VIDEO: Turisté se koupali nazí v historické kašně! Ministr: "Idioti!"
Zdroj: Profimedia

Italská policie hledá dva anglické turisty, kteří se nazí koupali ve fontáně na náměstí v Římě. Muži vlezli do kašny nejdříve v boxerkách, poté se jeden z nich úplně svlékl a pózoval před kamarádovým foťákem. Veřejnost i politiky jejich chování pobouřilo.

Římané ani další turisté nemohli věřit svým očím, když v úterý procházeli kolem památníku Altare della Patria, věnovanému válečným obětem. Dva turisté v kašně před památkou dováděli v trenkách, poté úplně nazí. Informuje o tom portál Independent.

Podle italských médií šlo o anglicky mluvící muže, zřejmě Brity. Video, které zveřejnil blog Roma Fa Schifo, šokoval italskou veřejnost. Muži nejdříve vlezou na Benátském náměstí do fontány jen v boxerkách a ukazují se všem v okolí.

Jeden z nich se pak svlékne úplně a genitálie "schová" mezi nohy. Poté znovu pózuje na fotky, které pořizuje především jejich známý, který zůstal v kraťasech před kašnou. Ženy, procházející okolo, vypadají pobaveně.

Méně se budou bavit aktéři, až si pro ně přijdou policisté. Ti už zahájili pátrání a o spolupráci požádali i bezpečnostní složky ostatních evropských zemí. Podle policie se turisté chovali neuctivě a poskvrnili památku padlých.

Související obsah

Místostarosta Říma Luca Bergamo uvedl, že po dopadení muži dostanou maximální možný trest. "Jejich chování vykazuje znaky hlouposti, neznalosti a nedostatku úcty k historii Říma i Itálie," prohlásil.

Případ už na twitteru komentoval také italský ministr vnitra Matteo Salvini. "Věděl bych, jak tyto idioty 'vyškolit', pokud budou zadrženi. Itálie není jejich koupelna!" napsal na sociální síť. Politikům i veřejnosti už dochází trpělivost i proto, že podobných situací přibývá.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz