Domácí

Na Opavsku automobil srazil dvě školačky. Zasahoval vrtulník

Na Opavsku automobil srazil dvě školačky. Zasahoval vrtulník
Zdroj: TV Nova

V pondělí ráno došlo v Hlučíně v Moravskoslezském kraji k dopravní nehodě, při které automobil srazil dvě děti. Na místě zasahovaly tři posádky zdravotnické záchranné služby. Děti byly následně transportovány do Fakultní nemocnice.

K dopravní nehodě došlo v pondělí kolem 11. hodiny ve městě Hlučín v Moravskoslezském kraji. Automobil srazil dvě děti, dívky ve věku jedenácti a třinácti let. Na místě zasahoval vrtulník.

"Tři posádky ZZS MSK zasahovaly dnes, v pondělí 27. srpna, u dopravní nehody v Hlučíně. Po jedenácté hodině převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o střetu mezi automobilem a dvěma chodci. Na místo ihned vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjely dvě hlučínské pozemní posádky záchranné služby," uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje.

Související obsah

Dívky byly po nehodě při vědomí, hrozil u nich však otřes mozku. Poté byly odvezeny do Fakultní nemocnice. "Obě byly po kolizi s automobilem při vědomí, zasahující lékaři u nich vyslovili podezření na otřes mozku. Posádky ZZS ošetřily vnější poranění, zajistily pacientky krčními límci a vakuovou matrací, resp. vakuovou dlahou. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byly dívky, jedna letecky a druhá sanitním vozidlem, transportovány do ostravské Fakultní nemocnice, kde je záchranáři předali na oddělení urgentního příjmu," dodal Lukáš Humpl.

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz