Ústecký kraj

Muž přepadl dům v Lounech. Na ženu střílel, pomoc přivolaly děti

Muž přepadl dům v Lounech. Na ženu střílel, pomoc přivolaly děti
Zdroj: StreetView/Policie ČR

S pistolí v ruce vnikl neznámý muž do domu v Lounech a zbraní ohrožoval ženu a její dvě děti. Dokonce několikrát vystřelil! Díky obrovskému štěstí, a zřejmě i duchapřítomnosti svých dětí, utrpěla napadená pouze lehká zranění. Pachatel utekl a policie po něm nyní pátrá.

Lounští kriminalisté řeší případ porušování domovní svobody, při které byla napadena majitelka rodinného domu v ulici Lucemburků. Stalo se tak ve čtvrtek 16. srpna, útočník vnikl do domu kolem osmé hodiny ranní, v tu dobu se zde nacházela matka se svými dvěma dětmi. Tu začal ohrožovat zbraní, žena se však začala statečně bránit. Útočník na ni dokonce několikrát vystřelil.

Děti neváhaly a začaly svoji matku před útočníkem bránit, jedno z nich dokonce okamžitě zavolalo tísňovou policejní linku. Pachatel následně z místa činu utekl.

S pomocí svědků byl sestaven útočníkův popis – muž, věk kolem padesáti let, vysoký přibližně 180-185 cm, robustní postava, krátké tmavé prošedivělé vlasy, kratší prošedivělý plnovous, kulatý obličej, světlá pleť. I přes teplé počasí byl oblečen do černé bundy a tmavých kalhot – „kapsáčů“, u sebe tašku světlé barvy. Mluví plynně česky, bez přízvuku. Během napadení měl obličej maskovaný kuklou tmavé barvy, přes kterou měl džínovou kšiltovku a zelenou helmu – ty dokonce nechal na místě činu.

Související obsah

Podle dostupných informací následně útočník utekl k nejbližšímu potravinovému řetězci Penny marketu v ulici Přemyslovců v Lounech.

Podle Ireny Pilařové z Oddělení tisku a prevence v Lounech však nešlo o loupežné přepadení. Trestný čin byl jiného charakteru, dále se k tomu Pilařová prozatím vyjadřovat nechce.

Totožnost pachatele je dosud neznámá, policie prosí veřejnost o pomoc, jakékoliv informace, které by dopomohly dopadení muže, můžete poskytnout buď telefonicky na lince 158, případně osobně na nejbližší policejní stanici.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz