Domácí

Vašek skončil na vozíku, kolegové hasiči pro něj uspořádali sbírku

Vašek skončil na vozíku, kolegové hasiči pro něj uspořádali sbírku
Zdroj: facebook

Nedávná tragédie v hasičském sboru připomenula, že ani hasičům se nevyhýbají velmi smutné události. Po vážném úrazu skončil na vozíku i hasič Vašek, který nyní bojuje o každý sval v těle. Jeho kolegové mu na pomoc upořádali veřejnou sbírku, pomoci tak může každý.

"Jmenuji se Vašek, je mi 27 let, v září 2017 se mi stal úraz s poraněním krční páteře. Ochrnul jsem od ramenou dolů," popisuje Vašek na své internetové stránce.

Částečně může zranění hasič hýbat levou rukou, tou pravou o něco méně. Sám se nezvládne napít, najíst, obléct, v životě mu musí jeho nejbližší pomáhat s tím, co považujeme za samozřejmé.

"Od úrazu jsem strávil devět měsíců v nemocničních zařízeních. Čtyři dny v Českých Budějovicích, jeden měsíc v pelhřimovské nemocnici, tři měsíce v Praze na spinální jednotce v nemocnici Motol a poslední přestup na pět měsíců v rehabilitačním ústavu Kladruby. Návrat domů byl krásný. Ale stále je to boj. Boj o každý funkční sval," píše Vašek na své stránce.

Související obsah

Zraněný hasič doufá, že se mu jednou podaří se do hasičského sboru vrátit, v to samé doufají i jeho kolegové, kteří pro něj uspořádali veřejnou sbírku.

Hasiče Vaška můžete podpořit na účtu 284744932/0300, veškeré peníze jdou na kompenzační pomůcky či rehabilitace.
 

European Space Agency
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz