Václav Klaus mladší

Klaus mladší tepal Facebook, teď má zablokovaný profil!

Klaus mladší tepal Facebook, teď má zablokovaný profil!
Zdroj: TN.cz

Před pár dny Václav Klaus mladší oznámil, že chystá zákon o svobodě slova na internetu, který by měl dopadnout na provozovatele sociálních sítí. A nyní si postěžoval, že mu Facebook zablokoval soukromý profil.

O zablokování osobního facebookového profilu Klause mladšího informovali jeho spolupracovníci na jeho fanouškovské stránce s tím, že poslanec kvůli blokaci nemůže "fungovat" ani jinde na sociální síti, nejen na svém osobním profilu.

Zablokování přitom dali správci poslancovy stránky do jasné souvislosti s tím, že Václav Klaus mladší v neděli vystoupil v televizní diskuzi, kde provozovatele sociálních sítí tepal.

Klausovi fanoušci dali v komentářích jasně najevo, že ani oni o důvodu zablokování vůbec nepochybují. "Evidentně ten jeho připravovaný zákon na svobodu slova na internetu uhodil hřebíček na hlavičku," napsal Ilja R.

"Nejste sám, blokovaných nás je nyní spousta. Za pravdu, za informace. Za příspěvky bez vulgarit, prosté výzev k násilí, či nenávisti," postěžovala si Gudrun E.

Související obsah

Klaus mladší má za to, že Facebook a další korporace provozující sociální sítě v podstatě provádějí cenzuru a blokují nepopulární či kontroverzní názory.

Proto Klaus mladší chystá návrh zákona, který by se měl přímo věnovat svobodě slova na internetu. Poslanec chce, aby na sociálních sítích mohli lidé ventilovat i názory, které dnes jejich provozovatelé blokují a mažou.

Tabu by podle něj měla být jen slova vyzývající ke genocidě a podobně tvrdá prohlášení. Vše ostatní by mělo být přípustné.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz