Václav Klaus mladší

Klaus ml. šokoval ODS, ve volbách do Senátu podpoří Jakla z SPD!

Klaus ml. šokoval ODS, ve volbách do Senátu podpoří Jakla z SPD!
Zdroj: Profimedia

Václav Klaus mladší se postaral o další rozvíření vod ve své domovské ODS. V senátních volbách totiž nepodpoří svého stranického kolegu Vladimíra Kratinu, ale Ladislava Jakla, který jde do voleb s podporou SPD.

"Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD - v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje," napsal ve statusu na facebooku Klaus mladší.


To však vzbudilo velkou vlnu kritiky jak v "jeho" ODS, tak u potenciálních voličů. "Zklamání. Hluboké zklamání. Podporovat tvora, co by vašim dcerám nejradši vzal volební právo, ale vlastně ne tak docela, protože vlastně o hlasy škemrá každej. No tak to ne. Taková špína patří do koše," rozčílila se pod příspěvkem jedna z komentujících.


Další ho vyzývali, ať rovnou radši přejde k SPD: "Tam se Vám bude líbit... jsou tam všichni takoví jednodušší." Rozhodnutí Klause ml. si ale našlo i své příznivce.

Související obsah

Předseda ODS Petr Fiala pro Aktuálně.cz řekl, že názor Klause ml. nemá nic společného se stanoviskem strany a plnou podporu strany má jen Vladimír Kratina. Stejně tak se proti vyjádření ohradil i místopředseda Martin Kupka. "Pokládám to za projev neloajality," řekl.


Václav Klaus mladší je poslední dobou svými výroky pověstný, ne však v dobrém smyslu slova. Už předevčírem řešili jeho političtí kolegové jeho zvláštní komentář k situaci s vojenskými misemi v Afghánistánu. Pro mnoho lidí je ale vyjádření o Ladislavu Jaklovi mnohem větší průšvih.


Ladislav Jakl dřív figuroval jako ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky ještě za Václava Klause staršího. Jeho jméno provázelo hned několik skandálů, jedním z nejzávažnějších bylo, když v roce 2016 prohlásil, že bylo volební právo žen chyba. V roce 2013 se také - neúspěšně - snažil kandidovat na post prezidenta. Nyní figuruje v SPD Tomia Okamury.

Související obsah


Vladimír Kratina je současným kandidátem na senátora za ODS ve volebním obvodě Praha 2. Mimo politiku je hercem, figuruje například v oblíbeném "nováckém" seriálu Ulice.
 

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz