Zombie droga

Obviněných kvůli zombie droze přibývá. Policie stíhá už osm lidí

Policie zahájila trestní stíhání další osoby podezřelé z výroby takzvané zombie drogy, která si vyžádala už dva lidské životy. Policie vyšetřuje momentálně osm osob. Drogou se dosud otrávilo 23 osob.

 V podvečer 10. září zemřel na Opavsku již druhý člověk, který užil syntetickou látku, takzvanou zombie drogu. Kriminalisté v úterý zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, který se měl podílet na výrobě syntetické látky. Počet osob, které se drogou otrávily, je 23.

"K poslednímu skutku lze uvést, že policejní komisař zahájil trestní stíhání 30letého muže pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí mu tak trest odnětí svobody až na pět let. Skutek byl spáchán na Opavsku,"uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Policisté od počátku kauzy zajistili zhruba 130 balení syntetických cannabinoidů. Dále před touto látkou varují nejen policisté a záchranáři, ale přidávají se i města - a to prostřednictvím místních rozhlasů.

Související obsah

Například v Hlučíně na Opavsku, kde policisté potvrdili, že druhou obětí je právě muž z Hlučína, který drogu požil opakovaně. Místní radnice proto varuje občany. "Proto jsme se rozhodli využít zcela nového varovného systému a odvysílat místním rozhlasem varování všem občanům, pokud by narazili na drogu, aby okamžitě kontaktovali městskou polici nebo polici České republiky," uvedla pro televizi Nova, tisková mluvčí města Hlučín.

Lidé na výzvy města začali reagovat. "Naše výzva opravdu zabrala, protože lidé závislí jim v této chvíli přinášejí podezřelé látky, na které narazí," doplnila Ivana Gračková.

Podle informací TV nova se bojí i bezdomovci v Ostravě a také odevzdávají podezřelé a neznámé chemikálie na policii. Droga má smrtící účinky především v kombinaci s alkoholem.

reg, TN.cz

K tématu Zombie droga

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz