Burčák

Ochutnávka burčáku skončila tragédií! 1 mrtvý, 3 v bezvědomí

Ochutnávka burčáku ve slovenských Dulovcích skončila tragédií. Čtyři muži se nadýchali plynů z kvasící se hroznové šťávy a ve vinném sklepě upadli do bezvědomí. Nejstarší z nich zemřel po převozu do nemocnice.

Neštěstí se stalo v Dulovcích v okresu Komárno ve čtvrtek večer. 76letý vinař šel zkontrolovat burčák a když se mu udělalo špatně, přiběhl mu na pomoc 68letý soused, který byl u něj na návštěvě. O případu informoval portál tvnoviny.sk.

Zachránit se sousedovi vinaře nepodařilo, místo toho sám upadl do bezvědomí. "Vznikla panika, oběma se snažili pomoct 41letý muž a 16letý chlapec ze sousedních domů. I ti ale zůstali v místnosti v bezvědomí," popsala policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Na místo vyrazili hasiči, kteří čtveřici ze sklepa vytáhli a předali do péče záchranářům. V nemocnici majitel vinného sklepa v pátek ráno zemřel. "68letý muž zůstává hospitalizován. Další dva jsou v domácím ošetřování," doplnila Bruchterová.

Související obsah

Slovenská policie upozorňuje, aby lidé nepodceňovali sílu kvasícího moku. "Každoročně dochází v tomto období ke zbytečným úmrtím. Při kvašení burčáku dochází k uvolňování oxidu uhličitého," varovala mluvčí

V menších a uzavřených místnostech pak vzniká vysoká koncentrace. Pokud se člověk oxidu uhličitého nadýchá, upadne nejdříve do bezvědomí. Poté se může udusit, protože v místnosti ubývá kyslíku.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz