Burčák

Ochutnávka burčáku skončila tragédií! 1 mrtvý, 3 v bezvědomí

Ochutnávka burčáku ve slovenských Dulovcích skončila tragédií. Čtyři muži se nadýchali plynů z kvasící se hroznové šťávy a ve vinném sklepě upadli do bezvědomí. Nejstarší z nich zemřel po převozu do nemocnice.

Neštěstí se stalo v Dulovcích v okresu Komárno ve čtvrtek večer. 76letý vinař šel zkontrolovat burčák a když se mu udělalo špatně, přiběhl mu na pomoc 68letý soused, který byl u něj na návštěvě. O případu informoval portál tvnoviny.sk.

Zachránit se sousedovi vinaře nepodařilo, místo toho sám upadl do bezvědomí. "Vznikla panika, oběma se snažili pomoct 41letý muž a 16letý chlapec ze sousedních domů. I ti ale zůstali v místnosti v bezvědomí," popsala policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Na místo vyrazili hasiči, kteří čtveřici ze sklepa vytáhli a předali do péče záchranářům. V nemocnici majitel vinného sklepa v pátek ráno zemřel. "68letý muž zůstává hospitalizován. Další dva jsou v domácím ošetřování," doplnila Bruchterová.

Související obsah

Slovenská policie upozorňuje, aby lidé nepodceňovali sílu kvasícího moku. "Každoročně dochází v tomto období ke zbytečným úmrtím. Při kvašení burčáku dochází k uvolňování oxidu uhličitého," varovala mluvčí

V menších a uzavřených místnostech pak vzniká vysoká koncentrace. Pokud se člověk oxidu uhličitého nadýchá, upadne nejdříve do bezvědomí. Poté se může udusit, protože v místnosti ubývá kyslíku.

epa, TN.cz

K tématu Burčák

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz