Pálivé

"Pálivý" festival zlákal davy, chilli vyzkoušel i reportér TV NOVA!

Milovníci pikantních pokrmů se dnes sešli v Praze. Stejně jako poslední dva roky se tady i letos poslední sobotu v září konal festival zasvěcený chilli.

Kromě ochutnávání jídel ze všech koutů světa byl připraven i doprovodný program v podobě hudby, workshopů a soutěží. Té v pojídání chilli se zúčastnil i reportér Šimon Pilek.

S příchodem podzimu se pomalu ale jistě ochlazuje. Návštěvníci festivalu se ale díky chilli ještě jednou pořádně zahřáli. Zájem o chilli prý mezi lidmi každoročně stoupá.

"Jedná se o třetí ročník akce. Každý rok se snažíme akci vylepšovat a udělat ji více atraktivní," říká organizátor akce Štefan Oršoš.

Osmdesát stánků nabízelo třeba chození po skle a hřebících, nebo jídla oceněná světovými soutěžemi. Pro zájemce byla dokonce připravená soutěž v pojídání chilli pokrmů.

Související obsah

"Připravili jsme desetichodové menu, které se skládalo z čerstvých chilli papriček, pálivých pokrmů a extraktových omáček," přiblížil spolupořadatel pikantního klání Lukáš Zahradník.

Seznam podávaných specialit byl tak lákavý, že se rozhodl přihlásit i reportér TV NOVA Šimon Pilek.

Nakonec vydržel do čtvrtého kola z deseti. Vítěz soutěže snědl vše a obhájil loňské prvenství. Byli ale i odvážlivci, kteří se papričkami ládovali v extrémních podmínkách - třeba v sudu s ledovou vodou nebo naopak v roztopené sauně.

Akce se díky velkému zájmu prý bude s jistotou konat i příští rok.

pez, Šimon Pilek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pálivé

Důležité Události

Píše se na Deník.cz