Vulgarita

Prezident v rádiu opět mluvil sprostě. Po ku*dách vytasil zm*dy!

Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas už podruhé mluvil vulgárně. Poté, co před několika lety sprostě urazil ruskou skupinu Pussy Riot (ku*da sem, ku*da tam), nyní řekl, že vyznamená bojovníky proti zm*dům.

Hlava státu se hanlivě vyjádřila v živě vysílaných 20 minutách Radiožurnálu. Prezident se nejprve ujistil, že diskutuje se stejným moderátorem jako kdysi o skupině Pussy Riot a pak vypustil "bombu".

Uvedl, že 28. října mimo jiné vyznamená bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, podnikatele Pavola Krúpu a novinářku a političku Janu Lorencovou.

A důvod? Podle prezidenta jde o lidi, kteří "bojují proti ekonomickým zm*dům". "Doufám, že to vystřihnete," dodal vzápětí Zeman. Šlo přitom o živě vysílaný rozhovor.

Moderátor se za sprosťárnu začal omlouvat a prosil prezidenta, aby se podobných vulgarit vyvaroval. Na to konto Miloš Zeman slova o zm*dech ještě zopakoval.

Na výrok prezidenta reagovali i někteří politici, například předseda ODS Petr Fiala. "Vulgární vyjadřování prezidenta republiky v přímém rozhlasovém vysílání je nevhodné a nepřijatelné. Možná nás to už nepřekvapí, ale zvyknout si na to nesmíme," uvedl Fiala na svém profilu na twitteru.

Jiří Pospíšil zase uvedl, že prezident patřil mezi schopné politiky. "Z dříve inteligentního a schopného politika zbyly jen ku*dy a zm*di. A takhle si ho i spousta lidí zapamatuje. Nemám z toho radost," zveřejnil Pospíšil na twitteru.

Miroslav Kalousek nereagoval jen na vulgární výrok prezidenta Zemana, ale i na zveřejnění dalších jmen, které dostanou vyznamenání. "Vulgarity nemá cenu komentovat. Zeman je vulgární, i když sprostá slova nepoužije. Zaujal mě ale seznam vyznamenaných k 100. výročí 28. října: Vitásková, Krúpa, Lorencová. Ještě tady někomu vadí Michal David?" napsal na twitteru Kalousek.

Inkrimovaná pasáž začíná přibližně v čase 27:45

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz