Změna času

Máme si nechat zimní, nebo letní čas? Češi si jednoznačně vybrali

Máme si nechat zimní, nebo letní čas? Češi si jednoznačně vybrali
Zdroj: Getty Images

Řídit se do budoucna jen letním, nebo zimním časem? O tom mají do budoucího roku rozhodnout členské země Evropské unie. Češi mají ale podle ankety na TN.cz poměrně jasno.

V noci ze soboty na neděli si posuneme ručičky hodinek o hodinu zpět, a ráno si tak budeme moci přispat. Bude to možná jedna z posledních změn času. Evropská komise dospěla k názoru, že v současné době už střídání letního a zimního času nemá význam. Po jednotlivých státech teď chce, aby si vybraly, který čas si ponechají.

Samotná Komise se přiklání spíše k tomu, aby celoročním časem v Evropě zůstal ten letní. Pokud by si ho státy zvolily, naposledy by si lidé posunuli čas na hodinkách příští rok v březnu. V případě, že by zvolili zimní čas, čekala by je poslední změna za rok v říjnu. 

Konečné rozhodnutí by měly státy dát vědět do dubna 2019. Směrnici, která by zrušení střídání času zakotvila, pak musí schválit ještě Evropský parlament, Rada Evropy a jednotlivé státy.

Související obsah

Češi už teď ale mají víceméně jasno. Většina by si jich přála ponechat letní čas. V anketě na TN.cz, ve které hlasovalo přes devět tisíc lidí, se pro letní čas vyslovilo více než šest tisíc hlasujících. Jaké změny by v Česku nastaly, kdybychom si ponechali letní čas, si přečtěte TADY.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co se stane s tělem, když jste vzhůru 19 hodin a více? POZOR, může to pro vás mít fatální následky!

POZOR: Budíte se každou noc ve stejnou dobu? Víme, co tento konkrétní čas znamená!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz