Domácí

Brňané vybrali nové jméno pro nádraží. Které nakonec zvítězilo?

Brňané vybrali nové jméno pro nádraží. Které nakonec zvítězilo?
Zdroj: Profimedia

Od prvního září mohli lidé ve dvou kolech hlasovat o jménu pro nové vlakové nádraží v Brně, které se stane důležitým bodem na železniční trati Vídeň – Praha. Mezi návrhy bylo například Nádraží Járy Cimrmana, Brno – Nádr McNádrface nebo Praha – Venkov. Ve druhém kole hlasování si nakonec Brňané vybrali jméno Brno - Šalingrad.

Na webovém portálu kopemezabrno.cz probíhalo od září hlasování o jménu pro nové vlakové nádraží, které bude vybudované v Brně. O jeho výstavbě rozhodlo Ministerstvo dopravy a Jihomoravský kraj. Nádraží bude stát u Svratky, jen 800 metrů od stávajícího nádraží. Náklady na jeho vybudování by měly být ve výši 40 miliard korun.

Nejdříve lidé zasílali návrhy, jak by se nádraží mělo jmenovat. V prvním kole hlasování, které probíhalo od 1. 9. do 30. 9., mohli lidé vybírat například název Brněnská roláda, Brno – Šalingrad, Praha – Venkov, Brno – Mezopotámie nebo Brno – dáme si jedno pivo.

Související obsah

Do druhého kola pak postoupilo deset návrhů, které získaly největší počet bodů. Lidé vybírali například z názvu Nádraží Járy Cimrmana, Brno – Šalingrad nebo Vídeň – sever. Hlasování vyhrálo jméno Brno – Šalingrad s počtem 837 hlasů. Na druhém místě se umístilo Brno – Hlavní nádraží, které získalo 698 hlasů a třetí místo obsadilo Nádraží Járy Cimrmana se 166 hlasy.

O tom, zda se brněnské nádraží opravdu bude jmenovat Brno-Šalingrad rozhodnou Správa železniční dopravní cesty a Drážní úřad.

Připomeňte si reportáž o novém nádraží z Televizních novin:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz