Zahraničí

Jardu zabila horská dráha! Malý syn bude tátu znát jen z fotek

Jardu zabila horská dráha! Malý syn bude tátu znát jen z fotek
Zdroj: tvnoviny.sk

Tragická nehoda se stala v Topoľčanech na Slovensku, kde v místní továrně zabil Jaroslava (20) kus horské dráhy. Mladík svým zraněním v nemocnici podlehl. Smutek především zažívá jeho partnerka, která mu před nedávnem porodila malého chlapečka. Ten svého tatínka bude znát pouze z fotek.

Ve slovenských Topoľčanech vyhasl život teprve dvacetiletého Jaroslava poté, co na něho spadl kus horské dráhy. Mladík pracoval v továrně, která vyrábí konstrukce pro zábavní parky, informovaly tvnoviny.sk

Nehoda se nejspíš stala při manipulaci s částí horské dráhy. Vysokozdvižný vozík se převrátil a kus kolotoče spadl z metrové výšky na mladíkovu pánev.

Související obsah

Jaroslava se sice podařilo zpod kolotoče vyprostit, avšak svým zraněním v nemocnici podlehl. Podle předběžných informací inspekce mladíka konstrukce zavalila, jelikož na pracovišti nebyly dodrženy zásady bezpečnosti práce. 

"Přemísťované břemeno nebylo vhodně zabezpečeno proti převrhnutí. Také způsob manipulace s předmětnou částí horské dráhy, vzhledem k jejím rozměrům a hmotnosti, bezprostředně ohrožovalo okolí a bezpečnost pracovníků," řekl portálu Tvnoviny.sk Róbert Bulla, ředitel inspekce.

Jaroslav se teprve před nedávnem stal tatínkem, když mu jeho partnerka porodila syna Tobiase. Bohužel mladík svého syna nikdy neuvidí vyrůstat a mladý Tobias bude znát otce pouze z fotografií.

"Vím, že nás velmi miloval. Už navždy bude žít ve mně jeho odkaz. Dokázal hodně a zanechal tu něco po sobě už jen svou dobrotou a svým úsměvem. Svými povzbuzujícími slovy. Svou silou!" vzpomíná partnerka.

Související obsah

Továrně, kde Jaroslav pracoval, teď hrozí podle inspekce pokuta až 200 tisíc euro. Policie už zahájila trestní stíhání, potvrdila deníku Topky.cz krajská policejní mluvčí Renáta Čuháková.  

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz