Cena Michala Velíška

Daniel vytáhl řidiče z ledového rybníka! Zachránil už čtyři lidi

Letošní Cenu Michala Velíška získal Daniel Vepřek, který vytáhl tonoucího muže z auta, které sjelo do rybníka. Muž ze Skrýšova na Benešovsku zachránil už čtyři životy.

Naposledy zasahoval Daniel Vepřek letos v únoru, když se vracel z práce a všimnul si auta, které po zledovatělé silnici sjelo do rybníka. Zastavil a šel zjistit, jestli uvnitř někdo nezůstal. V autě bylo zhruba půl metru vody a zaklíněný muž byl v bezvědomí.

Pan Vepřek ho chytil za nohy a vytáhl nad hladinu, čímž mu zachránil život. "Měl jsem dvě možnosti. Zachovat se jako zbabělec, anebo se zachovat normálně," odmítl, že by byl hrdina, Daniel Vepřek.

Celkově šlo už o čtvrtý lidský život, který zachránil. Za své dřívější hrdinské činy už dostal medaile od hasičů a policie nebo titul gentlemana silnic. Ve středu si pak převzal i Cenu Michala Velíška. V hlasování o něm rozhodli i čtenáři TN.cz.

Související obsah

Podnětem tohoto ocenění se stal čin střihače televize Nova Michala Velíška, který byl odpoledne 13. září 2005 zastřelen na Karlově náměstí v Praze. Neváhal se zastat neznámé dívky před násilníkem, třebaže měl v kočárku ani ne roční dcerku. Od roku 2006 jsou oceňováni ti, kteří projevili podobnou odvahu.


Připomeňte si, jak Daniel řidiče zachránil:

Bára Divišová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cena Michala Velíška

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz