řidič

Policie vyřešila případ "dětského" řidiče. Je mu opravdu 22 let?

Velkou pozornost vzbudil případ údajného dětského řidiče. Ukrajinský mladík s vizáží 12letého chlapce a s doklady dospělého muže jezdí autem po Zdibech u Prahy a lidé na něj často volají policii. Té se teď podařilo ověřit jeho totožnost u ukrajinských kolegů.

Strážníci si s řidičem s vizáží sedmáka nevěděli rady. Podezírali ho, že má falešný pas i ukrajinský řidičák. Když ho TV Nova ukázala v reportáži, začala se o něj zajímat cizinecká policie. A zjistila, že doklady má pravé.

"Zjistilo se, že skutečně na Ukrajině tato osoba je totožná s tou osobou, která byla kontrolovaná. Rok narození 1996," potvrdil vedoucí středočeské cizinecké policie Radek Maňas.

Případy, kdy lidé vypadají jinak staří, než skutečně jsou, řeší policisté z odboru cizinecké policie poměrně často. S něčím takovým se prý ale ještě nesetkali. "Tenhle případ, to byl opravdu unikát," doplnil Maňas.

Strážníky ze Zdib lidé posílali pátrat na Ukrajinu po příbuzných mladíka. Pak jim radili, jak zajistit biologický materiál. Moderní věda by skutečně neměla problém odhalit, jak je Dmytro starý. Minimálně by bylo jasné, jestli je dítě, nebo ne.

Související obsah

"Odchylka je nějaké čtyři roky, což je dost, když se bavíme o nějakém dvacetiletém mladíkovi," uvedla lékařka Věra Románková z Ústavu biologie a lékařské genetiky v nemocnici v Motole.

Dmytro tvrdí, že za jeho vzhled i dětský hlas může cukrovka, na kterou mu lékaři v jeho domovině podali špatné léky. Do Česka přijel za kamarády a doufá, že ještě někdy vyroste.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz

K tématu řidič

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz