Zahraničí

Vánoce u Trumpových: V Bílém domě je 70 vánočních stromků

Oficiální sídlo amerického prezidenta, Bílý dům, se necelý měsíc před začátkem nejočekávanějších svátků roku, oděl do vánočního hávu. Monumentální výzdobu plnou okouzlujících dekorací představila v oficiálním videu první dáma, Melania Trumpová. Právě ona si tento úkol vzala, jak velí tradice, na starost.

Originální baňky, okouzlující světelné dekorace, nablýskaný jídelní servis. Vánoční výzdobu Bílého domu pojala první dáma Spojených států opravdu velkolepě. Úchvatné dekorace mají být oslavou amerického patriotismu.

Nejvíc pozornosti na sebe logicky poutá oficiální - necelých šest metrů vysoký - vánoční strom umístěný v Modrém salónku. Zdobí ho 150 metrů dlouhá modrá stuha, na níž jsou zlatou nití vyšity názvy všech amerických států a teritorií.

Související obsah

Vánočních stromů je ale v Bílém domě mnohem víc. Jen v křížové hale spojující Východní salonek s jídelnou jich stojí přesně 29. Jejich větve jsou ověšeny 14 tisíci ozdobami v červené barvě. Právě červená symbolizující hrdost a odvahu je převládající barvou letošní výzdoby. Rudě září i skupinka 40 stromů, které designéři vytvořili z mnoha tisícovek bobulí brusinek.

Slavnostní výzdobu si podle odhadů na vlastní oči prohlédne okolo 30 000 lidí. Obdivovat budou moci třeba i oficiální vánoční přání nebo precizně vyřezaný betlém.

reg/Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz