Mobilní telefon

Šokující studie! Mobily jsou plné bakterií a špinavější než záchod

Šokující studie! Mobily jsou plné bakterií a špinavější než záchod
Zdroj: Profimedia

Několikrát denně jsme v kontaktu s mobilem a může nás proto šokovat, kolik bakterií se nachází na displeji. Nová studie ukázala, že mobily mohou být dokonce sedmnáctkrát špinavější než záchodové prkénko.

 Příčinou je podle vědců to, že si lidé berou telefony na záchod. Tam mobily přijdou do styku s bakteriemi ze záchodového prkénka. Výzkumu, který proběhl ve Velké Británii, se zúčastnilo 2000 lidí. 40 % účastníků chodí v práci na toaletu s telefonem. Pouze 20 % poté podle listu Mirror displej vyčistí.

Firma Initial Washroom Hygiene vzala vzorky z 50 smartphonů a speciálním přístrojem nechala osvětlit bakterie na povrchu. Porovnala to s výskytem bakterií na záchodovém prkénku, a zatímco sedátko obsahovalo 220 míst s mikroorganismy, na telefonu jich bylo 1 479. Výzkum také ukázal, že mobily v plastovém pouzdru jsou sedmkrát špinavější než prkénko, ale ty v pouzdru koženém až sedmnáctkrát.

Související obsah

V roce 2011 vědci z Londýnské školy hygieny a tropické medicíny také zjistili, že každý šestý mobil je kontaminovaný nebezpečnými střevními bakteriemi včetně známé E. coli. Ta způsobuje velké žaludeční potíže a může i zabíjet.

Související obsah

"Každý kontakt se smartphonem se dá srovnat se sáhnutím na kapesník plný bakterií. Navíc v tomto ročním období se na telefonech může objevit i norovirus způsobující zažívací problémy, ačkoliv pravděpodobnost přenosu je nízká. Přesto bakterie, které se vyskytují na displeji, mohou způsobovat vážné potíže se žaludkem,“ uvedl bakteriolog Hugh Pennington.

amb, TN.cz

K tématu Mobilní telefon

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz