Zahraničí

Ruské tanky u hranic Ukrajiny. Potvrdily to snímky z vesmíru

Ruské tanky u hranic Ukrajiny. Potvrdily to snímky z vesmíru
Zdroj: Google Maps

Satelitní snímky z tohoto listopadu potvrzují informace Ukrajiny, že se k jejím hranicím stahují stovky ruských bojových vozidel a tanků. Nová vojenská základna stojí na kraji městečka Kamensk-Šachtinskij asi 18 kilometrů od hranice obou států.

Rozlehlá ruská vojenská základna leží doslova na dohled k územím, které ovládají proruští rebelové na východní Ukrajině. Obrázky z vesmíru ukazují stovky tanků typu T-64 nebo T-62M, tisícovky vojenských vozidel a dělostřeleckých systémů.

„Rusko posiluje svoje síly u hranic s Ukrajinou už od srpna a nyní tvoří největší vojenskou hrozbu od roku 2014, kdy Moskva anektovala Krym,“ prohlásil velitel ukrajinských ozbrojených sil Viktor Muženko.

„Je před námi agresor, který nemá žádné právní, morální ani žádné jiné zábrany. Je velmi těžké předvídat, kdy se rozhodne zahájit aktivní vojenské operace proti Ukrajině,“ dodal generál.

Ukrajina po incidentu v Azovském moři, kde ruská pobřežní stráž atakovala ukrajinské lodě, vyhlásila výjimečný stav na části svého území. Zároveň zakázala vstup na své území mužům z Ruska ve věku od 16 do 60 let, čímž chce předejít formování soukromých ruských armád na svém území.

Související obsah

Rusko považuje ukrajinská protiruská opatření za snahu prezidenta Petra Porošenka o zvýšení své popularity před jarními prezidentskými volbami.

Připomeňte si reportáž o vyhlášení výjimečného stavu na Ukrajině:

tbc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz