Poslanec

Policie žádá o vydání poslance SPD. Kvůli popírání holokaustu!

Poslanec SPD Miloslav Rozner, který se proslavil výrokem o zabrušování a vybrušování, má na krku pořádnou polízanici. Policie totiž žádá mandátový a imunitní výbor o jeho vydání ke stíhání. Zákonodárci tak hrozí v krajním případě až tři roky za mřížemi.

O žádosti policie o zbavení imunity informuje středeční Právo. Podle deníku kriminalisté po Roznerovi "jdou" kvůli jeho výroku, v němž nazval koncentrační tábor v Letech u Písku neexistujícím pseudokoncentrákem.

"Policisté z pražského krajského ředitelství chtějí Roznera stíhat pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Pamatuje na to paragraf 405 trestního zákoníku, za který může být pachateli uložen trest půl roku až tři léta," píše deník.

Kriminalisté kontroverzní výrok řešili už v minulosti, ale došli k závěru, že se nestal trestný čin. Podle Práva ovšem zasáhl dozorující státní zástupce, který vrátil mužům zákona kauzu k došetření.

Související obsah

Žádostí o Roznerovo vydání se bude imunitní výbor zabývat nejspíš v řádu dnů, dá se předpokládat, že si poslechne i vysvětlení přímo samotného Roznera.

Poslanci by mohli o Roznerově (ne)vydání hlasovat na své lednové schůzi. V tomto volebním období zákonodárci vydali premiéra Andreje Babiše a místopředsedu ANO Jaroslava Faltýnka. Komunistu Zdeňka Ondráčka naopak kolegové "podrželi" a dál ho chrání imunita.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz