On-line rozhovor

I v zimě se dá jezdit bezpečně! Expert z ÚAMK poradil, jak na to

I na namrzlé vozovce se dá jezdit bezpečně. Na co si dát v zimním období pozor, poradil čtenářům v on-line rozhovoru na webu TN.cz odborník z Ústředního automotoklubu Igor Sirota.

Čtenáři, který na namrzlé nebo zasněžené vozovce ještě nejel, radí Sirota hlavně snížit rychlost. "Pokud jedete mimo obec, jezděte tak okolo 80 km/h, budete mít více času na brždění a kratší brzdnou dráhu. Hlavně se nenechte vyvést z míry tím, že ostatní jezdí jako blázni, vy jeďte tak rychle, jak se cítíte bezpečně. Raději jako slimák, ale bezpečně," poradil odborník z ÚAMK.

Sirota poradil čtenářům také jednoduchý trik, jak poznat, jestli je pneumatika už sjetá a je potřeba ji vyměnit. "Vezmete padesátikorunovou minci, na hřbetu pneumatiky ji zasunete nastojato do štěrbiny. Když je vidět tmavší barva mince, tak máte sjetou pneumatiku," radí Sirota.

Otázky pokládejte zde:

Moderní systémy hrají co do bezpečné jízdy velkou roli. Řidič, který je nemá, sice přichází o významného pomocníka, podle Siroty lze ale i bez nich jezdit bezpečně. "Nohu z plynu a jde to," doporučil.

Související obsah

Čtenáři se odborníka z automotoklubu ptali i na smyky a jak se chovat, pokud ho dostanete. "Podle toho, jaký smyk to je. Přetáčivý na zadní pohon, tam dejte volantem kontra, uberte plyn, vraťte volant a vyjeďte. U nedotáčivého na přední pohon vymáčkněte spojku, držte směr a pomalu přidávejte," uvedl Sirota.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz