Týrání

Učitelka tyran: Žáka s autismem tahala po chodbě před spolužáky

Spojenými státy otřáslo šokující video, ve kterém učitelka vláčí žáka s autismem po chodbě školy. Z té už byla propuštěna a čelí trestnímu stíhání. K události došlo na základní škole v americkém Kentucky.

Video sdílela v neděli na sociální síti matka chlapce Angela Nelsonová. Učitelka na něm tahá devítiletého žáka za zápěstí chodbami školy před očima spolužáků. "Půjdeš?" ptá se na videu chlapce. "Ne" odpovídá žák, kterého kantorka vláčí nejdřív po zádech a následně po kolenou.

Angela Nelsonová uvedla, že se incident stal na konci října minulého roku. Učitelka byla propuštěna až po dvou měsících. Podle soudu se jedná o Trinu Abramsovou. "Očekává se, že žena bude ve středu obviněna," potvrdil americké televizi NBC mluvčí soudu.

Matka chlapce pro televizi prohlásila, že její devítiletý syn má autismus, ADHD a trpí úzkostí a depresemi. "Když posíláte své dítě do školy, myslíte si, že bude v bezpečí," řekla. Angela nechápe, proč to učitelka udělala a věří, že bude potrestána

Chlapec byl po incidentu odvezen na pohotovost, kde lékař zjistil vykloubené zápěstí. Angela tedy syna okamžitě zapsala na jinou školu. "Snaží se přizpůsobit nové škole, pořád má ale problém s důvěrou," popsala.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz