Sestry

Sestrám řekli, ať zhubnou. Byly na pokraji smrti, takhle vypadají teď

Sestrám řekli, ať zhubnou. Byly na pokraji smrti, takhle vypadají teď
Zdroj: Instagram

Rusky Dáša a Máša vážily méně než 40 kilo, když se dostaly na pokraj smrti. Po pěti týdnech léčby vypadají mnohem lépe, lékaři už je propustili z nemocnice. Mladé modelky tvrdí, že jsou připraveny vést zdravý život.

Před pěti týdny bojovaly tehdy ještě 14letá dvojčata Ledenevova o život. Máša tehdy vážila 40 kilo, její sestra Dáša ještě o čtyři méně. Obě vypadaly jako oživlé mrtvoly a podle modelky Marie Kochnové, která je objevila, jen ležely doma a pomalu umíraly.

Kochnová tvrdila, že dvojčatům nechtějí žádní lékaři pomoct, z jedné nemocnice byla údajně propuštěna. V reakci na modelčinu výzvu se dívky dostaly do nemocnice v Moskvě, kde podstoupily pětitýdenní léčbu. Píše o tom portál Daily Mail.

V nemocnici oslavily Máša a Dáša 15. narozeniny a spolu s matkou také Nový rok a svátky. Jejich zdravotní stav se během té doby natolik zlepšil, že mohly domů. "Stal se zázrak - dvojčata byla propuštěna z nemocnice," informovala Kochnová na sociální síti.

 

Z nemocničního lůžka dívky zamířily na pizzu a podle vlastních slov jsou připraveny na "novou, šťastnou a zdravou kapitolu svého života". Dvojčata také poděkovala Marii Kochnové, která sama v minulosti překonala anorexii, za podporu a péči.

Související obsah

Dívky se dostaly do život ohrožujícího stavu poté, co jim učitelé v modelingové agentuře řekli, že by měly ještě více zhubnout. V té době vážily zhruba 50 kilo. Jejich matka pak popsala, jak se snažila, aby dcery jedly, vždy jí ale prý odpověděly, že se nají zítra.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz