Plzeňští policisté dopadli muže, který čtyřikrát přepadl a vyloupil poštu. Při výslechu se ukázalo, že celou dobu používal falešnou zbraň.
Kriminalisté si došlápli na zloděje, který v uplynulých měsících řádil na Plzeňsku. Od října přepadl hned čtyři pobočky České pošty, odkud si pod pohrůžkou namířené zbraně odnesl tisíce korun.
K prvnímu přepadení došlo 15. října v obci Líšťany, kde v masce a se zbraní v ruce donutil pracovnici pošty, aby mu vydala hotovost. Další loupežné přepadení pošty uskutečnil hned den poté, tentokrát v obci Šťáhlavy. Na hlavě měl kapuci a opět donutil pracovnice k vydání peněz.
Policisté hned na začátku pracovali s verzí, že oba případy spolu souvisí a intenzivně po muži pátrali. Zloděj si dal s třetím útokem na čas - došlo k němu 20. prosince v Nezvěsticích. Poslední přepadení se odehrálo o necelé tři týdny později v obci Meclov na Domažlicku.
Kriminalistům se podařilo získat záznamy z kamer a zjistit auto, které pachatel používal. V lednu ho konečně dopadli a 34letý muž se ke všemu přiznal. "Zároveň vydal atrapu krátké střelné zbraně, kterou při útocích ohrožoval pracovnice," uvedla mluvčí policie Markéta Fialová.
Muž policistům sdělil, že k přepadávání pošt ho dovedla finanční tíseň. Policie ho obvinila ze zvlášť závažného zločinu loupeže a rozhodla se ho poslat do vazby.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz