Zajímavosti

Extrémní teploty napříč světem: Jedna planeta, rozdíl 100 stupňů!

Extrémní teploty napříč světem: Jedna planeta, rozdíl 100 stupňů!
Zdroj: TN.cz

Zatímco některé části světa sužují extrémní mrazy, na té samé planetě, o pár tisíc kilometrů dál, panuje pekelné horko. Takové extrémy odborníci naměřili během čtyřiadvaceti hodin v tomto týdnu. Mezi Austrálií a Ruskem panoval teplotní rozdíl více než 100 stupňů.

Pokud se chystáte cestovat z Ruska do Austrálie, anebo naopak, připravte se na pořádný teplotní šok. Rozdíl mezi chladným severem a horkým jihem v pátek dosáhl neuvěřitelných 106,8 stupňů.

Austrálii sužuje vlna veder. Na jihu dosahují teploty až k 49 °C 

Nejnižší teploty v pátek v noci meteorologové naměřili na stanici Deljankir ve východním Rusku, kde teplota klesla na -57,5 stupňů. Tato část Ruska je jednou z nejchladnějších lidmi obývaných oblastí na Zemi. Poblíž byla naměřena nejnižší oficiálně zaznamenaná teplota na severní polokouli, která činila -67,7 stupňů Celsia. To je opravdu pořádná kosa!

V tu samou dobu, kdy sibiřský Deljankir drtil krutý mráz, by lidé o pár tisíc kilometrů na jih jistě ocenili trochu ledu. Průměrná teplota v Austrálii se totiž momentálně pohybuje okolo 45 stupňů. Nejvyšší páteční teplotu naměřili na letišti Tibooburra v Novém Jižním Walesu, kde bylo neskutečných +48,3 stupňů.

Zdroj: Severe Weather Europe
sei, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz