Speciál o hubnutí

Chemii nepotřebujete. Jak zhubnout přírodní cestou?

Chemii nepotřebujete. Jak zhubnout přírodní cestou?

Spousta lidí má do sebe tendenci cpát nejrůznější prášky v domnění, že jim pomohou zhubnout. Chemie by vám ale pomoci shazovat váhu neměla. Raději dejte přednost přírodním metodám. Vysněné postavy docílíte i díky polysacharidového komplexu. O co vlastně jde?

Zapamatujte si, že podstatnou látkou, se kterou shodíte jednou provždy, je vláknina nebo polysacharidový komplex. Co se týká vlákniny, máme dva druhy. Rozpustnou a nerozpustnou. Při hubnutí potřebujeme tu rozpustnou, která zmírňuje pocit hladu, ale může pomoci i při léčbě zácpy.


Jak funguje polysacharidový komplex?

Existuje polysacharidový komplex, který má v sobě látky přírodního původu. Uvnitř žaludku nabobtná a omezí tím chuť k jídlu. Pokud ho budete jíst jako doplněk stravy, zaručeně si začnete dávat na talíř menší porce. Nezapomeňte, že strava by měla být pravidelná. Základ tvoří snídaně, k obědu klidně lehce hřešte a k večeři si udělejte salát. Hlavní jídla prokládejte svačinami. Dopoledne si dopřejte ovoce, odpoledne zeleninu.


Související obsah


Samostatnou látkou je Glukomanan. Rostlinný polysacharid, který se získává z hlíz rostliny Amorphophallus konjak. Jedná se o vlákninu, která má pozitivní účinky na trávení a metabolismus jako takový. Takzvaná Konjaková mouka se přidává do hodně pokrmů zejména v Japonsku. Pravdou je, že tlouštíka byste tam pohledali. Glukomanan patří mezi vlákniny pektinového typu. Často se prodává jako doplněk stravy, který můžete požívat dlouhodobě.


Sportem ke štíhlé postavě

Jestli nám něco brání zhubnout, je to hlad. Tomu ale se zmíněnými prostředky dáme už konečně sbohem. Jenom pravidelné stravování vás ale nezachrání. Spojit to musíte s nějakým vytrvalostním sportem jako je běh, rychlá chůze nebo jízda na kole. Za předpokladu, že jste dlouho necvičili, není dobrý nápad naběhnout do fitness centra a ve smrti se tam potit. Začněte pozvolna obíháním bloku.


Související obsah


Aby vaše tělo lépe trávilo, potřebuje dostatek spánku. Šest až osm hodin je ideálních. Do postele se navíc zkuste dokopat ještě před půlnocí. Uvidíte, že ráno budete fit a svěží. V práci budou ještě překvapeni, proč tam chodíte jen s dobrou náladou. Jakmile si na pravidelný spánkový režim navyknete, nebudete moci jinak.

han, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz