Zahraničí

Muž najel autem do brány prezidentského paláce v Polsku

Muž podle polských médií autem naboural do brány prezidentského paláce ve Varšavě. Polský prezident ale v paláci nepobýval, v současné chvíli by měl být na ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu.

V úterý odpoledne najel muž do brány prezidentského paláce ve Varšavě. Podle polské informační agentury PAP byl ale velmi rychle přemožen.

Podle portálu Radio Poland se jednalo o šestatřicetiletého muže, který byl ihned po incidentu zadržen. Zraněn měl být jeden muž chránící palác.

Polský prezident Andrzej Duda v době incidentu v paláci nepobýval, účastní se totiž Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu.

Podle policie je stále příliš brzy hovořit o možném motivu řidiče.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz