Zahraničí

Žák (15) zavraždil svoji učitelku a spolužáka. Když je bodal, smál se

Žák (15) zavraždil svoji učitelku a spolužáka. Když je bodal, smál se
Zdroj: Profimedia

Brutální útok se odehrál v pondělí na základní škole v běloruském městě Stoubcy. Patnáctiletý student ubodal svoji učitelku dějepisu. Když se další z žáků pokoušeli pachateli v útoku zabránit, útočník zranil i je. Ve vedlejší třídě pak napadením zezadu usmrtil dalšího studenta.

Patnáctiletý Vadim Miloševsky přišel do třídy dějepisu v pondělí kolem tři čtvrtě na osm. Po slovní roztržce vytáhl na svou padesátiletou učitelku dějepisu nůž a dvakrát ji bodl do krku. Žena na místě zemřela. Dva z přítomných studentů, kteří se snažili své kantorce pomoct, byli zraněni.

Běsnící chlapec následně vyběhl ze třídy a útokem zezadu pobodal dalšího ze studentů školy. Sedmnáctiletý teenager podlehl svým zraněním v náruči svého otce, který přispěchal do školy, jakmile se o hrozivém incidentu dozvěděl. Další dva zranění jsou podle místních lékařů ve stabilizovaném stavu v nemocnici.

Jeden z přeživších spolužáků podle deníku Daily Mail vypověděl: "Vadim přišel do třídy se širokým úsměvem na tváři. Jeho oči byly červené. Když bodal Alexandra do krku, smál se."

Související obsah


 

Po masakru chlapec vyskočil z okna a utekl. Asi po dvou hodinách byl patnáctiletý Vadim Miloševsky zatčen ozbrojenou policií. Zarážející je, že ostatní učitelé i spolužáci charakterizovali Vadima jako klidného introverta. Podle některých zdrojů si měl chlapec krátce před útokem zrušit svůj účet na sociálních sítích.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz