Celebrity

Karel Gott prozradil, co teď dělá! Pomáhá mu další hudební legenda

Karel Gott prozradil, co teď dělá! Pomáhá mu další hudební legenda
Zdroj: Profimedia

Hned dvě legendy české hudební scény se podařilo dostat na scénu dokumentaristce Olze Špátové. Po deseti letech se znovu pustila do natáčení dokumentu o nejpopulárnějším českém zpěvákovi Karlu Gottovi a u té příležitosti vyzpovídala i zpěvákova dlouholetého známého, skladatele Jiřího Suchého. Vznikla tak unikátní fotografie dvou českých legend.

Málokdy se podaří snímek, při kterém se sejde více věhlasných umělců, jako se to povedlo u příležitosti natáčení dokumentu autorky Olgy Špátové. Karel Gott se při natáčení portrétu setkal s hudebníkem, divadelníkem a spoluzakladatelem pražského divadla Semafor Jiřím Suchým.

"Milí přátelé, chci se s vámi podělit o pár fotografií z natáčení celovečerního dokumentárního filmu, který se mnou už půl roku natáčí režisérka Olga Špátová a kameraman Jan Malíř. Je mi velkou ctí, že se ve filmu objeví i Jiří Suchý, kterého jsem na jeho pozvání poprvé v životě navštívil u něj doma. Prožili jsme spolu báječných několik hodin povídání a vzpomínání a přenesli jsme se do počátků mého angažmá v divadle Semafor," napsal zpěvák na sociálních sítích.

Související obsah

Gott s divadlem Semafor natočil proslulý muzikál Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964, kde se kromě Gotta objevila taková jména jako Eva Pilarová, Waldemar Matuška nebo Hana Hegerová. Snímek doteď patří ke klenotům československé kinematografie.

Související obsah

Autorka připravovaného dokumentu se s legendou české hudební scény nesetkala poprvé. Dokumentaristka a kameramanka Olga Špátová, dcera slavných rodičů dokumentaristky Olgy Sommerové a režiséra Jana Špáty, natočila v roce 2009 pro TV Nova portrét o Karlu Gottovi s názvem Fenomén Gott. Sám zpěvák se zmínil v pořadu Život ve Hvězdách, že si prý natáčení velmi užíval a má na něj skvělé vzpomínky.
 

Podívejte se na exkluzivní přání držitele dvaačtyřiceti Zlatých slavíků k narozeninám TV Nova:

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz