Chytré boty mají poruchu. Lidé si teď nemůžou zavázat tkaničky!

Chytré boty mají poruchu. Lidé si teď nemůžou zavázat tkaničky!
Zdroj: Profimedia

Další trapas má na svém účtu firma Nike. Její chytrá obuv totiž nefunguje, jak by měla. Botám pro basketbalisty selhala aplikace, která je má ovládat. Ty se tak údajně přestaly zavazovat a rozvazovat.

V minulém týdnu uvedla americká módní značka Nike na trh chytré boty Adapt BB. Svou novinku neskromně nazvala "budoucnost obuvnictví". Mají být modernější a levnější než jejich předchozí generace, jejich cena je zhruba osm tisíc korun.

Novinka se ovládá prostřednictvím aplikace v mobilních telefonech s operačním systémem Android. Pomocí ní může uživatel boty na dálku zavazovat a rozvazovat. Podle portálu BBC si teď ale zákazníci stěžují, že boty vůbec nefungují tak, jak výrobce slibuje.

"Aktualizovaný software je špatný, moje pravá bota se teď nezapíná !!!! Je trapné prodávat obuv za 350 dolarů, když nepracuje tak, jak má," napsal podle portálu Glenn Jeffries.

Související obsah

V botách se totiž nachází baterie a elektromotorek. Ten uvolňuje nebo utahuje botu podle přání jejich majitele. Boty však mají naštěstí i manuální ovládání pomocí tlačítek. Zákazníkům tak nehrozí, že by v nich zůstali uvězněni navždy.

Nejde však o první problém firmy Nike v posledních dnech. Nepříjemnější zranění si přivodila hvězda basketbalové NBA Zion Williamson. Při hře se mu doslova rozpadla bota a Williamson si poranil koleno. Na výrobce obuvi se okamžitě začala valit kritika.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Obuv

Důležité Události

Píše se na Deník.cz