Havarijní stav

Tisícovka mostů je v havarijním stavu. Lidem jde často o život!

V Česku je v havarijním a velmi špatném stavu asi tisícovka mostů. Na jejich opravu by bylo potřeba zhruba 50 miliard korun. Naprostý extrém je například v Pardubicích. Přemostění Chrudimky je bez zábradlí, plné děr a místy se chodí po pražcích.

Desítky lidí na mostě denně riskují životy, značky se zákazem vstupu prý kradou zloději. Most vypadá jako z cestopisného dokumentu o zapomenutých koutech Asie. Pořád jde ale o stavbu v českém krajském městě.

Trámy na mostě jsou úplně prohnilé. Pod lidmi se nachází pětimetrová hloubka. V místě je tak stále nakročeno k obrovskému neštěstí.

Most patří ministerstvu obrany, to však tvrdí, že na jeho havarijní stav lidi upozorňuje. "Bylo tam varovné značení, bohužel to někdo ukradl. V nejbližší době tam to značení nainstalujeme znovu," popisuje mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Související obsahMinisterstvo prý stavbu do půl roku převede na město. "Ve chvíli, kdy bude majetek ve vlastnictví města, tak zajistíme bezpečnost," prohlásil mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

Statik prý rozhodne o jeho dalším osudu. Už teď je ale jasné, že se nejspíš zařadí mezi tisícovku podobných staveb, které jsou v Česku v havarijním stavu. A na seznamu jsou už dávno mnohem významnější díla. Třeba Libeňský či Mánesův most v Praze.

pan, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz