Nehoda

Pět nehod zaměstnalo záchranáře, jedna z nich skončila tragicky

Konec pracovního týdne zaměstnal hned několik posádek záchranářů z Moravskoslezského kraje. Ti zasahovali hned u pěti dopravních nehod, které se staly mezi šestnáctou odpoledne a dvacátou hodinou večerní. Jedna z nich skončila tragicky.

K celkem pěti vážným nehodám vyjeli v pátek odpoledne moravskoslezští záchranáři. "Jednalo se převážně o dopravní nehody osobních vozidel a jednoho autobusu," řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

První tři nehody se staly v rozmezí pouhých čtyř minut. "Nejprve vyjížděli záchranáři k nehodě na Rudné ulici v Ostravě, kde došlo ke zranění dvou mužů. Obě zranění byla středně těžká," potvrdil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Hned tři minuty nato sjel autobus do příkopu v obci Staré město na Bruntálsku. Hasiči z něj museli pomocí žebříku vyprostit čtyři zraněné osoby. Podle mluvčího hasičů v autobuse cestovalo celkem pětadvacet osob.

Minutu po šestnácté hodině se v obci Štěpánkovice na Opavsku převrátilo auto na střechu. Ve vozidle cestovali čtyři lidé. Dva muži a dvě dívky ve věku mezi sedmnácti a jednadvaceti lety se zranili. Jejich poranění naštěstí nebyla vážná.

Související obsah

Před osmou hodinou večer zaměstnala záchranáře srážka tří aut na dálnici D1. "Bylo nutné ošetřit dvě účastnice polské národnosti, osmiletou dívku a pětatřicetiletou ženu," uvedl Humpl.

Související obsah

Nejvážnější nehoda se však stala před dvacátou hodinou v Ostravě. "Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zabřeh se dvěma zásahovými automobily. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě vozidla, ve kterém zůstal zaklíněný řidič," popsal zásah Lukáš Popp. Tomu už však záchranáři nemohli pomoct, svým zraněním na místě podlehl.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz