Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry, Dylan z Beverly Hills 90210. Bylo mu 52 let

Zemřel herec Luke Perry, Dylan z Beverly Hills 90210. Bylo mu 52 let
Zdroj: Profimedia

Zemřel herec Luke Perry, který proslul jako Dylan McKay v seriálu Beverly Hills 90210. Bylo mu pouhých 52 let. Před několika dny Perry utrpěl mrtvici, po které byl uveden do umělého spánku.

Luke Perry zemřel v pondělí ráno v nemocnici Svatého Josefa v Burbanku, kam byl převezen po masivní mozkové příhodě, kterou utrpěl ve středu minulý týden. O smrti oblíbeného herce informoval portál TMZ, který se odvolává na jeho mediálního zástupce.

Po mrtvici byl Perry lékaři uveden do umělého spánku, aby se jeho mozek mohl z traumatu vzpamatovat. Poškození ale zřejmě bylo příliš velké. Herec zemřel obklopen rodinou včetně svých dětí Jacka a Sophie, snoubenky Wendy Madison Bauerové a exmanželky Minnie Sharpové.

Perry proslul především svou rolí Dylana McKaye v seriálu Beverly Hills 90210, který byl populární také v Česku. Právě ve středu tvůrci oznámili, že pracují na návratu seriálu včetně původního obsazení. Dylan však neměl být stálou postavou, měl vystupovat jen v několika dílech.

Související obsah

Během natáčení Beverly Hills 90210 si Perry střihl několik filmových rolí, žádná z nich ale nebyla hlavní. Stihl si zahrát v kultovním snímku Pátý element, dramatu Bar Florentine nebo thrilleru Nepřítel, kde mimo jiné vystupoval po boku herce Rogera Moorea.

V posledních letech se věnoval znovu natáčení seriálu. V televizní show Riverdale, která se vysílá na stanici CW a která se stala hitem, ztvárnil otce hlavní postavy Archieho. Hrál také v připracovaném snímku Quentina Tarantina nazvaném Once Upon a Time in Hollywood.


ČTĚTE TAKÉ:

Mozková mrtvice se týká i vás! 5 varovných příznaků a možnosti prevence
10 věcí, které musíte vědět o mozkové mrtvici, abyste ZACHRÁNILI své blízké

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz