Zabití

Zedník neměl peníze na nájem, agresivní domácí ho ubil k smrti!

Zedník neměl peníze na nájem, agresivní domácí ho ubil k smrti!
Zdroj: Thinkstockphotos

Nejvyšší soud australského státu Victoria rozplétá šílený případ nezaplaceného pobytu přes službu Airbnb, který stál nebohého hosta život. Hostitel ho totiž ubil k smrti poté, co se ukázalo, že návštěvník nemá dost peněz.

Dvaačtyřicetiletý Jason Colton popírá, že by vraždil, ale přiznal se k zabití zedníka Ramise Jonuziho v říjnu 2017. U soudu zaznělo, že Colton si na "neplatiče" přivedl posily a zatímco dva muži Jonuziho drželi, on ho mlátil a škrtil.

A to všechno kvůli pouhým 210 australským dolarům (asi 3400 korun), které oběť domácímu dlužila. Colton se podle BBC hájí, že rozhodně nechtěl nikoho zabít, "jen" zmlátit do bezvědomí.

Jonuzi si pokoj pronajal nejprve na tři dny, protože řešil blíže nespecifikované osobní problémy. Posléze si pobyt protáhl na týden.

Jenže když měl zaplatit už zmíněných 210 australských dolarů, měl na kontě jen zlomek této částky. Vzápětí na něj proto Colton brutálně zaútočil.

Související obsah

Zatímco pomocníci agresora už dostali tresty ve výši devět a sedm a půl roku, hlavní aktér na verdikt stále čeká. Pokud porota uvěří, že opravdu nechtěl vraždit, hrozí Coltonovi dvacet let vězení. Pokud ho odsoudí za vraždu, může v cele strávit zbytek života.

Společnost Airbnb se už dříve vyjádřila, že je "hluboce zarmoucena a rozzuřena" celým incidentem a že bydlení na této adrese okamžitě stáhla z nabídky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz