Návštěva

Skvělé, rozplývá se nad setkáním s Babišovou Melania Trumpová!

Skvělé, rozplývá se nad setkáním s Babišovou Melania Trumpová!
Zdroj: Twitter

Návštěva Andreje a Moniky Babišových v Bílém domě zanechala za oceánem dobrý dojem. Minimálně u manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa Melanie, která si setkání s Monikou Babišovou nemůže vynachválit.

"Bylo úžasné přivítat v Bílém domě českého premiéra a jeho paní Moniku Babišovou. Rozhovor s paní Babišovou jsem si užila, mluvili jsme o důležitých problémech, kterým dnešní děti musejí čelit," napsala Melania Trumpová na twitteru.

Zároveň připojila i několik fotografií ze setkání, mimo jiné právě společný snímek s Monikou Babišovou. S tou si evidentně kápla do noty už těsně po příjezdu Babišových před Bílý dům ve čtvrtek odpoledne místního času.

Trump totiž zapomněl na společné focení a rovnou se vydal do útrob budovy. Nastal tak trapný okamžik, který ovšem manželky státníků nakonec vyřešily s grácií - rezignovaně pokrčily rameny a následovaly manžely.

Zato čeští politici příliš schůzku v Bílém domě nekomentují. V pátek ráno se k setkání z vrcholných politiků vyjádřil v podstatě jen předseda ODS Petr Fiala.

"Návštěva premiéra v Bílém době patří k dobrým tradicím naší politiky po roce 1989. Česká republika patří k velkým podporovatelům euroatlantické vazby, Spojené státy jsou pro nás důležitým partnerem, je dobře, že tyto vztahy rozvíjíme," napsal Fiala.

Ostatní čeští vrcholní politiky mnohem víc zajímalo tančení na řečnickém pultíku ve Sněmovně nebo rozsáhlý policejní zátah kvůli mýtným branám.

Pusťte si čtvrteční reportáž:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz