Otřesný případ

Chování nemocnice: Pacientku s rakovinou nechali ležet na chodbě!

Slovensko šokoval případ ze soukromé nemocnice ve městě Levice. Onkologickou pacientku totiž po operaci žaludku nechali ležet na chodbě. Na chirurgickém oddělení měli údajně plno.

Velmi nestandardně se postarali o nemocnou pacientku v levické nemocnici na Slovensku. Podle portálu TVNoviny.sk ji po operaci žaludku nechali ležet na chodbě.

"Tchýně po operaci žaludku s mnoha vážnými diagnózami a také s rakovinou lymfatických uzlin. Už druhý den leží na chodbě chirurgie v průvanu, kde je na očích a hrozí jí nákaza od návštěvníků," napsal na facebook rozčílený zeť. Podle něj ležela přímo u vchodových dveří.

Mluvčí nemocnice Lucia Kočková však toto tvrzení odmítá. "Jde o uzavřenou část chirurgického oddělení, kde má přístup pouze personál nemocnice a nejbližší příbuzní pacienta," vysvětlila. Podle ní pacientka skončila na chodbě proto, že na oddělení bylo plno.

Související obsah

"Pro mě je to nepřijatelné. Každý lékař, každá sestra a každý zdravotnický pracovník se musí na pacienta dívat jako na lidskou bytost. Každému pacientovi náleží určitá úcta a důstojnost. Na to bychom nikdy neměli zapomínat," komentovala událost slovenská ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská.

Mluvčí nemocnice dodává, že je situace mrzí. Otázkou zůstává, jak moc. Nemocnou ženu sice podle příbuzných nakonec přesunuli, na jejím místě však skončil někdo jiný.

Související obsah

Případem se už zabývá také krajský úřad. Nemocnice patří soukromé společnosti Agel, která provozuje podobná zařízení také v Česku.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Nemocnice selhala na plné čáře
VÁŠ PŘÍBĚH: Kolaps ledvin mi lékař zjistil náhodou!

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz