Otřesný případ

Ženu nechali po operaci ležet na chodbě. Úřad dokončil vyšetřování

Ženu nechali po operaci ležet na chodbě. Úřad dokončil vyšetřování
Zdroj: TV Markíza

V březnu letošního roku šokoval Slovensko případ ze soukromé nemocnice ve městě Levice. Onkologickou pacientku totiž po operaci žaludku nechali ležet na chodbě. Celá situace měla navíc smutný závěr, žena nakonec zemřela. Případem se zabýval Úřad pro dohled nad zdravotní péči, který v těchto dnech vyšetřování ukončil.

Rozhořčení vyvolala fotografie 64leté onkologické pacientky po operaci žaludku. Po zákroku totiž pro ženu nenašli na chirurgickém oddělení místo, a tak ji nechali ležet na chodbě za přenosnou stěnou. Když pacientku navštívili příbuzní, nestačili se divit.

"Tchýně po operaci žaludku s mnoha vážnými diagnózami a také s rakovinou lymfatických uzlin. Už druhý den leží na chodbě chirurgie v průvanu, kde je na očích a hrozí jí nákaza od návštěvníků," napsala na sociální sítě rozčílená snacha.

Když se o celý případ začala zajímat média, pacientku přeložili na pokoj. To, co se stalo, rozčílilo hlavního krajského lékaře i ministryni zdravotnictví. Levická nemocnice nakonec odvolala primáře oddělení, kde k události došlo. Zároveň přijala opatření, aby se podobná situace neopakovala. Pacientka však po několika dnech v nemocnici zemřela.

Související obsah

Úřad pro dohled nad zdravotní péčí v těchto dnech definitivně rozhodl. Tvrdí, že pacientce byla v průběhu celé hospitalizace poskytnuta přiměřená léčba a správná zdravotní péče. To ale údajně neznamená, že bylo vše v pořádku.

"I přesto, že nedošlo k zanedbání zdravotní péče, umístění vážně nemocné pacientky bylo selháním organizace práce příslušného oddělení a selháním etiky. Úřad zároveň podal podnět na regionální úřad veřejného zdravotnictví ve věci možného porušení hygienických předpisů," oznámila podle televize Markíza mluvčí úřadu Radoslava Muchová.

Související obsah

Syn a snacha nebohé pacientky s rozhodnutím úřadu nesouhlasí. Oficiálně se k tomu však zatím nechtějí vyjadřovat. Podle informací televize Markíza uvažují, že se obrátí na Evropský soud pro lidská práva.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz