Nemocnice

Lidé bojovali za záchranu špitálu. Jejich snaha byla marná

Bouřlivá atmosféra panovala od středečního časného rána před sídlem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Lékaři, zdravotní sestry i pacienti tam přišli bojovat za záchranu nemocnice v Orlové. Protesty ani argumenty však nakonec nepomohly, kraj rozhodl o jejím zrušení.

Krajský úřad, osm hodin ráno - více než stovka zdravotníků, a také pacientů, přišla bojovat za orlovskou nemocnici. Optimalizační plán krajských nemocnic totiž počítá s tím, že se v nemocnici v Orlové zruší lůžka akutní péče interního oddělení, ortopedie, chirurgie a také anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Pacienti by tak museli dojíždět do nemocnice v Karviné."Katastrofa, řeknu vám, teď jsem byl konkrétně se zápalem plic, já si myslím, že pár kilometrů může hrát velkou roli. Takové dobré týmy zdravotníků tam jsou, ortopedie, interna, mám obě kolena operovaná," říká pacient Oldřich Laburek.

Podle plánu by se v orlovské nemocnici po reorganizaci více zaměřili na léčbu dlouhodobě nemocných.

Související obsah

Argumenty některých lékařů ani velké demonstrace obyvatel Orlové však nepomohly. Krajští zastupitelé nakonec rozhodli o zrušení nemocnice a přestěhování akutní péče a lůžkových oddělen do blízké Karviné a Havířova.

pez, Lucie Cochlarová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz