Pacientka

Pacientku nechali po operaci ležet na chodbě. Do týdne zemřela!

Pacientku nechali po operaci ležet na chodbě. Do týdne zemřela!
Zdroj: TV Markíza

Případ onkologicky nemocné pacientky, kterou nechali v nemocnici na Slovensku ležet na chodbě, má smutnou dohru. Žena podle její snachy v pátek zemřela. Na pokoj ji nemocnice v Levici přeložila až po medializaci jejího příběhu.

"Tchyni v pondělí přeložili na ARO, mě už ale za ní nepustili. V pátek zemřela," potvrdila pro slovenský portál cas.sk Vlasta, snacha 63leté ženy. Celý předchozí víkend podle ní tchyně strávila na lůžku na chodbě, nemocnice ji umístila na pokoj až poté, co se případu věnovala média.

Ženu přijali do nemocnice minulý čtvrtek, potřebovala akutní operaci žaludku. Po zákroku ji ale zdravotníci nepřevezli na pokoj, nechali ji podle rodiny na chirurgickém oddělení na chodbě. Podle Vlasty ležela její tchyně přímo u vchodových dveří v průvanu.

Seniorka přitom trpěla několika vážnými nemocemi. "Oznámili nám, že má akutní zánět břišních orgánů a pánve, má rakovinu lymfatických uzlin v pokročilém stadiu. Před operací jí diagnostikovali cirhózu jater, selhávaly jí ledviny a měla problémy se srdcem," popsala Vlasta.

Rodina zveřejnila video otřesných podmínek, v jakých žena musela ležet, na facebooku. Poté se o případ začala zajímat slovenská média a nemocnice ženu přesunula na pokoj. Podle ministryně zdravotnictví je podobná situace neakceptovatelná.

Související obsah

Případem se zabývá i Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Podle vyjádření nemocnice ale došlo k nedorozumění. Žena potřebovala rychlou operaci, proto pro ni nebylo připraveno lůžko na pokoji, na oddělení prý bylo plno.

"Zvolili jsme nouzové řešení. Po zavedení aktuálních opatření je management pacientů, v případě nutnosti, zabezpečen využitím lůžek z jiných oddělení. Nouzové výjimečné řešení, které bylo zvoleno, bylo ojedinělé a vzniklo ve snaze řešit 100procentní obsazenost oddělení," uvedla Lucia Kočková, mluvčí skupiny Agel, která nemocnici provozuje.

Podívejte se na archivní reportáž TV Markíza:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz