Zahraničí

Šla si jen do obchodu pro jízdenku. Vyhrála 20 miliard korun

Příběh jako z pohádky. Žena z amerického venkova si šla koupit jízdenku do obchodu s potravinami. Úplnou náhodou jí pohled padl na lístek do loterie, za pár drobných jej koupila. Další den ráno zjistila, že se právě stala majitelkou nejvyšší výhry v dějinách loterie – 878 milionů dolarů, necelých dvacet miliard korun.

Žena se zastavila u jednoho z obchodů s potravinami na venkově u Greenvillu v Jižní Karolíně. Její pozornost upoutala reklama jedné loterie. Výhra, která příště padne, bude historicky nejvyšší, stálo tam.

Do obchodu vešla, aby si koupila jízdenku. A při té příležitosti zkusila štěstí a koupila si i los. "Když ráno zkontrolovala lístek, byla v naprostém šoku," sdělil její právník Jason Kurland pro Washington Post. "Jen zírala na lístek. Asi po hodině si skutečně uvědomila, co se stalo a začala skákat a křičet."

Dlouhé týdny se však k výhře nehlásila. Učinila tak až minulý týden. Proč, to médiím nesdělila. Chtěla ale zůstat v anonymitě kvůli bezpečnosti. Loterijní společnost v Jižní Karolíně uvedla, že ženě vyplatí jednorázově 878 milionů dolarů a jde tak o nejvyšší vyplacenou výhru jedinému výherci vůbec. Žena měla totiž jediný vítězný tiket. Obchod, ve kterém žena vítězný los koupila, dostane od loterijní společnosti 50 tisíc dolarů. Stát ještě výhru zdaní a vezme si 61 milionů dolarů.

Související obsah

"Slova nemohou popsat pocit tak neuvěřitelného štěstí," prohlásila podle právníka neznámá vítězka. "Uvědomuji si, že takové štěstí přináší obrovskou společenskou odpovědnost. Dává mi to jedinečnou příležitost, abych mohla pomáhat a přispívat na charitu," nechala se slyšet šťastná žena. Jižní Karolína je totiž jedním z mála států, kde mohou loterijní vítězové zůstat v anonymitě.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz