Policie

Policie v Německu zatkla 10 džihádistů, chystali se útočit

Policie v Německu zatkla 10 džihádistů, chystali se útočit
Zdroj: Profimedia

Deset islámských radikálů skončilo v pátek v policejních celách. Muže ve věku od 20 do 42 let zadrželi policisté pro podezření, že chystali teroristický útok. Džihádisté si dokonce najali velký vůz, který k útoku chtěli použít. V kontaktu byli také s prodejcem zbraní.

Podezřelí pocházejí z Frankfurtu, Offenbach, Wiesbadenu a Mohuče a je jim mezi 20 a 42 lety. Státní zástupce je obvinil z financování a přípravy teroristického útoku.

Největší pozornost věnovali policisté jednadvacetiletému muži z Offenbachu a dvěma o deset let starším bratrům z Wiesbadenu, které považují za hlavní podezřelé. Všichni měli vazby na saláfistické radikální kruhy v oblasti Porýní.

Podle policistů chtěli provést teroristický útok za použití vozidla a zbraní ve jménu islámského fundamentalismu. Cílem bylo "zabít co nejvíce nevěřících", uvedl list Frankfurter Neue Presse.

Útok teroristé nejen plánovali, ale už i připravovali. Kontaktovali několik lidí, kteří jim měli obstarat zbraně, a najali si velké vozidlo, s nímž chtěli útočit. Policisté u nich našli přes 20 tisíc euro (přes půl milionu korun) v hotovosti, několik nožů, drogy a spoustu dokumentů.

Do operace bylo nasazeno zhruba 200 policistů. Teroristé naposledy spáchali velký teroristický útok v Německu v roce 2016 na vánočních trzích v Berlíně. Při něm zahynula i jedna Češka. Teroristu dopadli a zastřelili o čtyři dny později v Itálii.

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz