Zahraničí

Muž postavil sídlo za miliardu, teď ho musí zbourat! Neměl povolení

Muž postavil sídlo za miliardu, teď ho musí zbourat! Neměl povolení
Zdroj: Profimedia

Pierre Diter si postavil ve francouzském městě Grasse luxusní renesanční sídlo, které ho stálo přes jednu miliardu korun. Soud však rozhodl, že ho postavil bez povolení, a proto musí do 18 měsíců budovu zbourat.

Nepříjemné dny nejspíš zažívá Pierre Diter, který se pyšnil svým renesančním luxusním sídlem za 64 milionů dolarů (přes jednu miliardu korun).

Nemovitost o rozloze 17 akrů měla 18 apartmánů, bazén, fontány, dokonale upravenou zahradu a dvě přistávací plochy pro vrtulník. Podle sousedů pořádal bujaré večírky a rušil tak své okolí.

Původně na pozemku stál obyčejný dům, který Diter proměnil v luxus, aniž by k tomu měl povolení. Soud podle deníku CNN rozhodl, že sídlo musí do 18 měsíců zbourat a k tomu ještě zaplatit pokutu 226 tisíc dolarů (přes 5 milionů dolarů).

Související obsah

Soud také rozhodl, že za každý den, kdy bude budova ještě po vypršení lhůty stát, musí zaplatit navíc 565 dolarů (tedy 13 108 korun). Společnosti, které se podílely na výstavbě, dostaly také pokuty. Jedna ve výši 226 tisíc dolarů a druhá za 56 tisíc dolarů (přes jeden milion korun).

Diter se nyní může do 30. března odvolat proti rozhodnutí a může se obrátit ohledně soudního řízení k Nejvyššímu soudu.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz