Zahraničí

Duel kandidátů bude na stadionu! Zúčastní se ho přes 70 tisíc lidí

Ukrajinu čeká před druhým kolem prezidentských voleb velmi netradiční debata. Uskuteční se na kyjevském stadionu a moderovat ji možná bude neúspěšná kandidátka z prvního kola, bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková.

"Vyzval jste mě k debatě, doufal jste, že uteču, že se zaleknu, schovám. Ale ne, nejsem jako vy v roce 2014. Vaši výzvu přijímám!" vzkázal Volodymyr Zelenský ve svém videu Petru Porošenkovi.

Vystupování i smělé hlášky kandidáta Volodymyra Zelenského. Před druhým kolem voleb se se svým oponentem, stávajícím prezidentem Petrem Porošenkem, utká v duelu na největším kyjevském stadionu. Přihlížet má 70 tisíc lidí v ochozech a miliony diváků u obrazovek. Vysílat se má v přímém přenosu na všech ukrajinských televizích. 

"Jsem potěšen, že Volodymyr Zelenskyj konečně přijal mou nabídku debaty. Je to nezbytné, není to show, není to představení. Je to to, co ukrajinští občané potřebují. Mít kompletní a obsáhlé informace o programech a plánech kandidátů," vysvětlil prezident Petro Porošenko.

Související obsah

Favorit voleb Zelenskyj pro svou předvolební kampaň zvolil netradiční taktiku, přesunul ji na sociální sítě. Jeho videa připomínají upoutávky k filmovým trhákům. Za velmi odvážnou označil Porošenko i výzvu Zelenského, aby duel na stadionu moderovala expremiérka Julija Tymošenková

"Myslím si, že tak pohrdavý a povrchní přístup je vyjádřením neúcty k Julii Tymošenkové, která se umístila na třetím místě. I neúcta k jejím voličům - dvěma a půl milionům lidí," nesouhlasil s výběrem moderátorky Porošenko.

K postupu do druhého kola to Tymošenkové nestačilo. Nejvíc Ukrajinců totiž podpořilo Zelenského - přes 30 % voličů. Porošenko získal necelých 16 %. Bývalá ukrajinská premiérka za to obvinila prezidenta Porošenka z falšování výsledků. 
 

Na žádost komika Zelenského si oba kandidáti nechali odebrat vzorky krve. A to prý aby dokázali, že mezi nimi není alkoholik ani narkoman. Novou hlavu státu si ukrajinci zvolí v neděli 21. dubna.

reg/Darja Stomatová, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz