Domácí

Čaputová tajně v Praze: Večeřela se Schwarzenbergem!

Čaputová tajně v Praze: Večeřela se Schwarzenbergem!
Zdroj: ČTK

Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová soukromě navštívila Prahu. Sešla se s Karlem Schwarzenbergem a byla i na koncertě Boba Dylana. Do hlavního města naší republiky se vydala s přítelem.

V úterý večer povečeřela Zuzana Čaputová s někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který ji podporoval po celou dobu její prezidentské kampaně. "Povečeřeli jsme spolu, bylo tam několik hostů a měli jsme nějakou rybu," řekl pro Blesk kníže.

Následně si budoucí první žena v čele Slovenska měla užít večerní koncert Boba Dylana Velkém sále pražské Lucerny. "Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg společně s několika přáteli před koncertem pozval Zuzanu Čaputovou na večeři," sdělil redakci za stranu TOP 09 Miroslav Hlaváč.

"Večer s Bobem Dylanem, patnáct metrů ode mě Zuzana Čaputová," podělil se o svůj zážitek uživatel sociální sítě twitter. S budoucí slovenskou prezidentkou se na koncertě vyfotografoval i bývalý mluvčí prezidenta Havla a později velvyslanec v USA a senátor Michael Žantovský.

Čaputovou po nástupu do funkce prezidentky Slovenské republiky čeká ještě do České republiky oficiální cesta. Dopis Čaputové poslal prezident Miloš Zeman, pogratuloval jí k jejímu vítězství a nabídl jí osobní setkání na Pražském hradě a dodal, že věří, že navážou na tradici osobního přátelství mezi českými a slovenskými prezidenty.

Související obsah

Právnička Zuzana Čaputová porazila v březnových slovenských  prezidentských volbách místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče v poměru 58,4 ku 41,6 procent a volilo ji přes milion a 56 tisíc Slováků. S vysokou politikou nemá moc zkušeností. V roce 2017 se stala místopředsedkyní neparlamentní strany Progresivní Slovensko.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz