Pejsek

Pejsek čekal na svou smrt. Někdo ho přivázal ke stromu drátem!

Pejsek čekal na svou smrt. Někdo ho přivázal ke stromu drátem!
Zdroj: Policie SR

Otřesný nález čekal na náhodného kolemjdoucího v lese nad slovenským městem Handlová v Trenčínském kraji. Narazil totiž na pejska přivázaného drátem ke stromu. Jeho majitel je podle městské polciie v zahraničí. Starat se tak o něj měl někdo jiný.

Bezbranného psa našel v lese nad zahrádkářskou kolonií všímavý občan. Nebýt jeho nálezu, zvíře by beze sporu zahynulo. Někdo ho totiž přivázal drátem ke stromu. S největší pravděpodobností se ho chtěl zbavit.

Strážníci městské policie proto okamžitě vyjeli na místo. V lese narazili na mladého pejska, který měl drát omotaný kolem krku. "Příslušníci městské policie psa odvázali a odvezli do psího útulku, kde mu byla podána potrava a voda," popsali strážníci na facebooku.

Ti se celou věcí začali zabývat. Majitel psa je však údajně v zahraničí, o zvíře se tak měl staral někdo jiný. "Vše je ve stádiu objasňování. Proto se k této skutečnosti nebudeme dále vyjadřovat," řekla podle portálu TVNoviny.sk mluvčí Městské policie Handlová Lucie Chudá. 

Související obsah

Na sociální síti se téměř okamžitě objevilo mnoho naštvaných komentářů. "Ten, kdo to udělal, není člověk. Je to obyčejný lidský odpad. Naštěstí boží mlýny melou pomalu, ale jistě," napsala rozčílená Miroslava.

"Tohle už není normální. Každý den uvázaný pes v lese nebo vyhozený z auta. Člověk, nejhorší tvor na téhle planetě," dodává paní Jana. Mnoho diskutujících však nešlo daleko ani pro peprnější slova.

Související obsah

Strážníci je proto poprosili, aby se vyjadřovali slušně. "Jsme rádi, že sdílíte náš názor, že takové činy musí být co nejpřísněji potrestány. Chceme vás ale poprosit, abyste se zdrželi vulgarismů," přidali na facebook.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz