Zahraničí

Rakouská vláda padla! Korupční skandál dál otřásá zemí

Rakouská vláda padla. Tamní parlament vyslovil nedůvěru nejmladšímu kancléři v historii Sebastianu Kurzovi. Důvodem je korupční skandál, který zemí v posledních týdnech otřásá.

První vyslovení nedůvěry rakouské vládě od konce druhé světové války - z kabinetu Sebastiana Kurze minulý týden odešli ministři ze strany svobodných. A právě její poslanci hlasovali pro vyslovení nedůvěry.

"Společně s prezidentem jsem udělal vše, abych se ujistil, že budeme mít vládu schopnou jednat, a zejména že proběhne vyšetřování všech podezřelých," řekl kancléř Sebastian Kurz.

Ministři ze strany svobodných opustili vládu poté, co byl odvolán tehdejší předseda strany, Heinz-Christian Strache. Ten skončil kvůli videu, které zachycuje jeho rozhovor s ženou ruského oligarchy.
 


Kurz věří, že se jeho strana z problémů brzy dostane a do zářijových voleb opět získá důvěru voličů. "Dnes se rozhodl parlament, ale na konci září se demokraticky rozhodnou sami lidé," dodal Kurz. Vládu prozatím povede vicekancléř a ministr financí Hartwig Löger z lidové strany.

reg/Kateřina Vodvářková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz